06.05.2014. 22:25
Otrdien Krievijas galvaspilsētā Maskavā tika aizvadīts UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena "Five Rings of Moscow" pirmais posms, kurā triumfēja mājinieks Maksims Razunovs, bet augsto trešo vietu izcīnīja "Rietumu – Delfin" baltkrievu sportists Sergejs Papoks.

UCI kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensību maratons Krievijā turpinās ar daudzdienu velobraucienu "Five Rings of Moscow". Kopumā šajās sacensībās paredzēti pieci posmi Maskavā un tās apkārtnē. Starp vairāk nekā 150 riteņbraucējiem bija arī abu Latvijas riteņbraukšanas komandu – "Rietumu – Delfin" un "Alpha Baltic/ Unitymarathons.com" pārstāvji.

Jau pirmdien tika aizvadīts nepilnus četrus kilometrus garais prologs, kurā augsto piekto vietu izcīnīja "Rietumu – Delfin" komandas Baltkrievijas riteņbraucējs Sergejs Papoks, kurš no uzvarētāja Sergeja Nikolajeva ("Itera – Katusha") atpalika par piecām sekundēm.

Otrdien riteņbraucēji sacentās 160 kilometru garajā distancē. Riteņbraucējus šoreiz nelutināja laika apstākļi, jo visu sacensību laikā lija lietus, bet gaisa temperatūra būtiski nepārsniedza piecus grādus pēc celsija.

Posms pagāja visai aktīvā tempā. Distancē nebija daudz nopietnu kāpumu, kas sadalītu peletonu. Tuvojoties finišam, nelielā vadībā atradās "Itera – Katusha" komandas riteņbraucējs Maksims Razunovs, kurš prata saglabāt minimālu pārsvaru pār "ISD" ukraiņu sportistu Juriju Agarkovu un turpat esošo lielo grupu, kuras galvgalī aktīvi bija arī abu Latvijas komandu sportisti.

Par posma uzvarētāju kļuva Razunovs, distancē pavadot 3 stundas 47 minūtes un 7 sekundes, par trijām sekundēm apsteidzot Agarkovu. Tikmēr no lielās grupas ātrākais finiša spurtā bija "Rietumu – Delfin" komandas Baltkrievijas riteņbraucējs Sergejs Papoks, izcīnot trešo vietu. Labāko desmitniekā finišēja arī Andris Smirnovs, kuram septītā pozīcija, bet labāko desmitais smagajos laika apstākļos bija "Alpha Baltic/ Unitymarathons.com" sprinteris Māris Bogdanovičs.

No "Rietumu – Delfin" komandas riteņbraucējiem lielajā grupā finišēja arī Andžs Flaksis, kuram 42. vieta, Armands Bēcis bija 45., bet Pēters Prūss 85. Diemžēl sāpīgu kritienu piedzīvoja lietuvietis Edgaras Kovaliovas, kurš guvis dažādus nobrāzumus un pastāv aizdomas par smadzeņu satracinājumu.

No „Alpha Baltic/ Unitymarathons.com” komandas riteņbraucējiem 77. bija Ingus Eislers, 80. Indulis Bekmanis (abi finišēja lielajā grupā), 112. Mārtiņš Savickis, 128. Lauris Špillers, 129. Kristaps Būdenieks.