24.02.2014. 17:49
Latvijas vadošās riteņbraukšanas komandas „Rietumu – Delfin” sportisti nedēļas nogalē Spānijā veiksmīgi startēja Valencijas provinces treka riteņbraukšanas sacensību posmā. 10 kilometru garajā grupas braucienā ar septiņiem finišiem nepārspēts palika Armands Bēcis, bet kopvērtējumā par sacensību uzvarētāju kļuva vēl viens „Rietumu – Delfin” sportists un bijušais Eiropas vicečempions šosejas grupas braucienā Andžs Flaksis, vēsta komandas pārstāvis Toms Markss.

Turpinot plānveidīgu gatavošanos jaunajai riteņbraukšanas sezonai, Latvijas vadošā vienība „Rietumu – Delfin” nedēļas nogalē pirmo reizi startēja Valencijas provinces treka riteņbraukšanas sacensību posmā Algemesi pilsētā.

Sacensības notika 200 metru atklātajā trekā un tajās piedalījās visdažādāko vecumu grupu sportisti. Sacensību popularitāte pielīdzināma Latvijā kādreiz plaši pazīstamajam „Zelta lentes” treka riteņbraukšanas seriālam.

„Rietumu – Delfin” šajās treka sacensībās pārstāvēja pieredzējušie komandas sportisti, viņu vidū arī bijušais Eiropas vicečempions šosejas riteņbraukšanā Andžs Flaksis. Elites braucējiem sacensības norisinājās 10 kilometru skrečā (ar vienu finišu) un tik pat garajā grupas braucienā (ar septiņiem finišiem).

Skrečā, kur trekistiem bija jāveic 50 apļi, par uzvarētāju kļuva pasaules kausos startējošais spāņu trekists Keisers Ajala Mussards, bet uzreiz aiz viņa finišēja Andžs Flaksis un Andris Smirnovs.

Grupas braucienā, kur 50 apļu laikā tika izspēlēti septiņi finiši, latvieši parādīja vēl labākus rezultātus. Par uzvarētāju kļuva Armands Bēcis, otrais bija Flaksis, bet trešais Smirnovs. Kopvērtējumā par šo sacensību uzvarētāju kļuva Andžs Flaksis.

Šīs sacensības komandai kalpoja kā lieliska pieredze un labs treniņš pirms gaidāmajām šosejas sacensībām. Jau vēstīts, ka treka riteņbraukšanai „Rietumu – Delfin” komanda veltīs pastiprinātu uzmanību, ar mērķi sekmīgi startēt arī šī gada Eiropas čempionātā.

Jau trešdien komanda dosies uz Franciju, kur turpinās gatavoties pirmajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām. Pirmais šīs sezonas velobrauciens ar Latvijas komandas dalību paredzēts 9. martā, kad „Rietumu – Delfin” startēs GP Lillers velobraucienā (UCI 2.1).