01.10.2016. 18:40

Jēkabpils 2016. gada sezonā kļuva par vienu no trīs LBL komandām (pārējās divas – Valmiera un Ventspils), kura spēja viesos pārspēt četrkārtējos Latvijas čempionus. Salīdzinot ar 23. marta spēli Rīgā, vefiešu sastāvā bija palicis tikai Mārtiņš Meiers, kamēr “lūšu” rindās joprojām ir Rinalds Sirsniņš, Pāvels Veselovs, Oskars Virsis, Kristaps Miglinieks un Renārs Magone.

Jēkabpils: Sokolovs, Antrops, Stumbris, Aleksejevs, ŠeļakovsVEF: Vecvagars, Šķēle, Ričards, Helmanis, Meiers

Pirmais puslaiks aizritēja ar VEF pārsvaru. “Lūšus” iegāza pirmās piecas minūtes, kuru laikā komanda neguva nevienu grozu no spēles – 0:6. Arī puslaika turpinājumā Jēkabpils uzbrukums bija tālu no ideāla – komanda netrāpīja 12 tālmetienus pēc kārtas. Turpretī VEF uzbrukums bija sabalansēts. Pārdomāti darbojās saspēles vadītāji, savas iespējas izmantoja garie spēlētāji, bet perimetrā rīdzinieki meta ar vairāk nekā 70% precizitāti. Pēc 20 minūtēm 28:48 VEF labā.

Jāņa Gailīša, Jevgeņija Kosuškina un Raimonda Feldmaņa vīri pirmajā puslaikā iemeta 8 no 11 tālmetieniem. Ar nevainojamu precizitāti izcēlās Kriss Ričards, realizējot visus četrus mēģinājumus no trīspunktu līnijas un sametot 14 punktus. Perimetrā savas pirmās iespējas izmantoja arī Armands Šķēle, Abdula Gadijs un Kaspars Vecvagars, tiesa, pēdējais puslaika beigās guva nepatīkamu savainojumu un izstājās no cīņas. Jēkabpils sastāvā par savu sniegumu uzbrukumā pirmajā divdesmitminūtē gandarīts varēja būt tikai Andrejs Šeļakovs, kurš iemeta 4 no 6 divpunktu metieniem un tika pie deviņiem punktiem.

Gandrīz visu trešo ceturtdaļu VEF saglabāja 20 punktu pārsvaru, ne uz brīdi neļaujot pacelt galvu Jēkabpils uzbrukumam. Mājiniekiem bija otrās iespējas punkti, labi strādāja zonas aizsardzība, taču veiksmīgas epizodes nepārauga izrāvienā. Pusstundas izskaņā otro tālmetienu spēlē realizēja Jānis Blūms, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā rīdzinieku kapteinis perimetrā izcēlās vēlreiz – 49:69. Aizvien biežāk Jēkabpils grozu iekaroja arī Mārtiņš Meiers un Abdula Gadijs, kopā ar kolēģiem labi pārvarot mājinieku presingu. Cīņas beigās rezultatīvi nospēlēja arī jaunais Eduards Hāzners, realizējot visus četrus metienus no spēles, tai skaitā trīs trīspunktniekus.

Jēkabpils – VEF Rīga 61:92 (11:21, 17:27, 16:16, 17:28)Jēkabpils: Šeļakovs 17, Sokolovs 10, Sirsniņš 9, Virsis 8, Aleksejevs 4 (5ab), Veselovs 4, Magone 4, Miglinieks 3, Antrops 2, Stumbris (3ab, 2bm), Štelmahers; Vītiņš.VEF: Meiers 18 (8ab), Ričards 16 (3p 4/4), Gadijs 14 (6ab, 6rp), Hāzners 12 (2p 1/1, 3p 3/3, 1p 1/1), Blūms 9, Šķēle 9, Vecvagars 7, Labucks 4, Helmanis 2, Gromovs 1, Bezbradica.Tiesneši: Arnis Ozols, Andris Aunkrogers, Kārlis Rutkovskis.Komisārs: Juris Jurka.