16.10.2016. 17:59

Lai gan abas komandas jau nodrošinājušas to, ka pa taisno no Virslīgas izkrist nevar, aktuāls vēl ir pārspēļu jautājums, kurai tuvāk ir "Riga FC”, tāpēc abu turnīra tabulas vidusdaļu komandu mačs nebija gluži formalitāte. Interesanti, ka nominālie viesi pirmo reizi sezonā vārtu drošību uzticēja Robertam Ozolam, bet stabilo pirmo numuru Igoru Ļitovko atstāja rezervē.

Ar vētrainiem uzbrukumiem mačs nesākās, komandas drīzāk spēlēja piesardzīgi, bet pirmie pie savas iespējas tika "Riga" spēlētāji. 8. minūtē komanda nopelnīja bīstamu soda sitienu, taču nekas vairāk par centrējumu nesekoja. 15. minūtē nopietni pastrādāt vajadzēja arī Germanam Māliņām, jo Roberts Savaļņieks soda laukumā atbrīvojās no aizsarga, izdarīja nepatīkamu sitienu tuvajā apakšējā stūrī, bet vārtsargs bumbu atvairīja un noķēra. Ar savu momentu tūlīt pat atbildēja RFS, taču sitiens nesanāca, un bumba lidoja krietni pāri vārtiem.

19. minūtē "Riga" vēlreiz varēja pavingrināties standartsituāciju izspēlē, turklāt šoreiz skolnieku soda laukumā jau gāja karstāk, taču bumba tika sista vārtiem pāri. Kopumā ar bumbu vairāk bija viesi, biežāk arī tiekot sāncenšu soda laukuma tuvumā un apdraudot vārtus. Kautrīgu mēģinājumu pārsteigt sāncenšus RFS veica 28. minūtē, taču Ozols laicīgi pameta vārtus un Aleksejam Višņakovam bumbu saņemt neļāva. Trīs minūtes vēlāk krietni nopietnāk sāncenšu vārtus apdraudēja Bodans Vašuks, taču zem pārliktņa spēcīgi raidīto bumbu atvairīja Māliņš.

Neesot mierā ar komandas nespēju pat uzsākt uzbrukumus, RFS treneri pirmo maiņu veica jau 33. minūtē, malā saucos lietuvieti Dariusu Kazuboviču un laukumā sūtot pašmāju jaunieti Daniilu Hvoiņicki. Nevarētu gan teikt, ka tas uzreiz deva labumu, jo pie mājinieku vārtiem joprojām klājās karstāk, tos apdraudēja gan Vašuks, gan Saito, un tikai Māliņa meistarība bija tā, kas ļāva RFS pirmo puslaiku noslēgt bez ielaistiem vārtiem.

Patiesībā, mājiniekiem puslaiks pat bija jānoslēdz savā labā. 45. minūtē tika nogāzts Višņakovs un pēc mirkļa pārdomām Anufriefs norādīja uz 11 metru atzīmi, lai gan pārkāpums tik pat labi varēja būt arī ārpus soda laukuma. Pendeli izpildīt devās Igors Kozlovs, taču šajā duelī pārāks izrādījās Ozols, ķerot apakšējā stūrī ne pārāk ātri lidojošo bumbu.

Otro puslaiku RFS sāka aktīvāk, taču jau 50. minūtē "Riga" izveidoja bīstamu pretuzbrukumu, bet Savaļņieks piespēles vietā izšķīrās par sitienu, pēc kura bumba līdz vārtiem nenonāca. Sekoja stūra sitiens, un Saito daudz netrūka, lai ar pakausi ieceltu bumbu tālajā vārtu stūrī. Drīz vien savu tālšāvienu izmēģināja Oļegs Laizāns, kamēr RFS ar nokļūšanu sitiena pozīcijās joprojām bija problēmas.

68. minūtē RFS tika pie stūra sitiena un pēc tā arī iedabūja bumbu vārtos, turklāt tiešām elegantā veidā – pēc trim pieskārieniem ar galvu –, taču tika fiksēta aizmugure, un rezultāts nemainījās. Labā ziņa mājiniekiem bija tā, ka beidzot vismaz izdevies uzsit un trāpīt rāmī. Spēle noteikti bija izlīdzinājusies, jo krietni mierīgāka dzīve bija kļuvusi Māliņam, pie kura vārtiem momenti nu jau veidojās retāk.

79. minūtē ļoti tuvu tam, lai atklātu rezultātu, bija "Riga" leģionārs Aristīds Bansē, kurš soda laukumā veikli apstrādāja bumbu un pārmeta to pāri Māliņam, bet pēdējā brīdī no vārtiem to izsita Vjačeslavs Isajevs. Mača beigas aizritēja viesu uzbrukumos, kas regulāri tika arī pie standartsituācijām, bet sevišķi bīstamu sodu "Riga" nopelnīja 89. minūtē. Oļegs Laizāns izpildīja sitienu no metriem 18, bumba lidoja gandrīz devītniekā, bet kārtējo reizi glāba Māliņš. Vārtu guvumu šajā mačā tā arī nebija – 0:0.

45` Kozlovs (RFS) nerealizē 11mBrīdinājumi: Kaļiņins; Jeņiņs, Saito, ŠumeikoRFS: Māliņš, Kaļiņins (Flaksis 73`), Jurkovskis, Višņakovs, Krjauklis, Kozlovs, Kazubovičs (Hvoiņickis 33`), Isajevs, Sorokins, Diaknišvili, ŠlampeRiga FC: Ozols, Šumeiko, Černomordijs, Kamara, Timofejevs, Jeņins, Laizāns, Vašuks (Šerenkovs 75`), Savaļnieks, Punculs (Pētersons 64`), Saito (Bansē 66`)Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrievs

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]