08.04.2017. 19:02

''Liverpool'' šodienas cīņā pret ''Stoke'' piedzīvoja lielas pārmaiņas. Komandas galvenais treneris Jirgens Klops atkāpās no taktiskā izvietojuma 4-3-3, ko allaž bija izmantojis iepriekš. Liverpūle spēlēja ar trīs centra aizsargiem, pieciem pussargiem un diviem uzbrucējiem.

Tāpat Klops veica nozīmīgas izmaiņas pamatsastāvā. Rezervē vācu speciālists atstāja brazīliešus Filipi Koutinju un Robertu Firmino, kā arī Lukasu Leivu un Danjelu Staridžu. Tādējādi pamatsastāvā izgāja divi jaunieši – 17 gadīgais Bendžemins Vudburnss un 18 gadus vecais Trents Aleksanders-Arnolds.

Liverpūle jau no pirmajām minūtēm spēlēja visai nedroši. Lai arī sastāvā bija izmaiņas, tomēr komandas spēle nebija pārliecinoša. ''Stoke'' vairāk kontrolēja bumbu un izveidoja vairākus bīstamus momentus, kamēr viesi, godīgi sakot, mocījās.

30. minūtē pēc komandas biedra centrējuma Marko Arnautovičs izpildīja spēcīgu sitienu no tuvas distances, taču raidīja bumbu tīklam no sāniem. Nedaudz vēlāk Eriks Pīterss savā soda laukumā no aizmugures iešļūca kājās Vudburnsam, tomēr tiesneša svilpe klusēja.

''Stoke'' uzreiz aizskrēja pretuzbrukumā – Džerdans Šačiri viegli tika garām igauņu aizsargam Ragnaram Klavanam, izpildīja precīzu centrējumu Džonatanam Voltersam, kurš ar galvu nekļūdīgi sita tīklā – 1:0. Pirmajā puslaikā rezultāts palika nemainīgs, tomēr tas bija ļoti taisnīgs.

Otrajā spēles nogrieznī Klops uzreiz laukumā sūtīja Koutinju un Firmino, nomainot attiecīgi Vudburnsu un Aleksanderu-Arnoldu. Viesi gandrīz zaudēja vēl vienus vārtus, kad pēc stūra sitiena Džordžinio Veinaldums nesaprotami sita bumbu sava vārtsarga virzienā, kur pie tās bija jau vairāki ''Stoke'' spēlētāji, taču vārti netika gūti.

Nedaudz vēlāk Džoels Matips pēc stūra sitiena bumbu sita pa vārtu pārliktni. Liverpūle devās vēl vienā uzbrukumā, kad fantastisku tālsitienu izpildīja Koutinju, precīzi sitot bumbu tīklā - 1:1. Pēc divām minūtēm Koutinju tautietis Firmino pēc lieliskas Firmino piespēles aizskrēja aci pret aci ar vārtsargu un spēcīgi ietrieca bumbu nedaudz zem pārliktņa - 1:2.

Otrajā puslaikā ''Liverpool'' demonstrēja daudz labāku sniegumu. Komanda pārgāja uz ierasto 4-3-3, uzbrucēju trio veidojot Koutinju, Staridžam un Firmino. Kopš visu trīs nākšanas laukumā ''Stoke'' vairs ne brīdi nespēlēja pirmo vijoli. Spēle noslēdzās ar grūtu "Liverpool" uzvaru un trīs punktiem turnīra tabulā.

Mančestras ''City'' galvenais treneris Žuzeps Gvardiola spēlē pret ''Hull'', kā ierasts, rotēja sastāvu. Šoreiz rezervē palika Kevins De Breine, Pablo Savaleta un komandas kapteinis Vensāns Kompanī. Vārtos pēc ilgāka pārtraukuma stājās sezonas ievadā neveiksmīgi spēlējošais Klaudio Bravo.

Mančestra pirmajā puslaikā ļoti pārliecinoši kontrolēja spēles tempu (71% pret 29%), kā arī kārtīgi nodauzīja pretinieku vārtus, to virzienā sitot 14 reizes. ''Hull'' klājās grūti, turklāt situāciju vēl sāpīgāku padarīja zaudētie vārti.

Pēc Rahīma Stērlinga centrējuma bumbu savos vārtos neveiksmīgi raidīja ēģiptietis Ahmeds Elmohamadī, izpalīdzot Mančestrai – 1:0. Pirmajā puslaikā vairāk vārtu guvumi nebija vērojami.

Pēc pārtraukuma spēlē nekas daudz nemainījās. ''City'' joprojām daudz uzbruka, neļaujot izpausties ''Hull''. Dažas minūtes pēc puslaika sākuma Stērlings kārtējo reizi lieliski apstrādāja aizsargus labajā flangā, iespēlēja soda laukumā, kur Agvero rezultāta starpību palielināja - 2:0.

Stērlings izkārtoja mājiniekiem arī trešos vārtus. Šoreiz pēc viņa piespēles spēcīgu sitienu izpildīja Fabians Delfs, pārspējot vārtsargu un panākot 3:0. Spēles izskaņā Andrea Ronačija guva goda vārtus, spēlei noslēdzoties 3:1.