10.04.2017. 21:22

Jāatgādina, ka gan "Jūrmalas Sports", gan ASK/LSPA cīņu par 5. līdz 7. vietu iesāka ar uzvarām, pārspējot Vaiņodi – jūrmalnieki ar 24:18, bet rīdzinieki ar 37:25. Savukārt savstarpējās spēlēs šosezon uzvaras līdz šim tika dalītas uz pusēm, katrai komandai uzvarot pa divām spēlēm savā laukumā - Jūrmala savu līdzjutēju priekšā bijuši pārāki ar 37:20 un 31:24, savukārt ASK/LSPA mājās guvuši panākumus ar 25:22 un 26:22.

Šī vakara spēli ļoti veiksmīgi iesāka ASK/LSPA, kas pirmo piecarpus minūšu laikā ieguva 4:1 vadību, bet neilgi pēc puslaika vidum bija palielinājuši pārsvaru līdz sešiem vārtiem – 12:6. Taču puslaika pēdējās desmit minūtes krietni pārliecinošāk aizvadīja jūrmalnieki, veicot izrāvienu 8:2, kas puslaika pašā izskaņā pēc Mareka Černousova metiena ļāva pirmās 30 minūtes noslēgt neizšķirti – 14:14.

Otrā puslaika sākumā Uldis Lībergs jau pirmoreiz izvirzīja vadībā "Jūrmalas Sportu", un, lai arī vēlāk ASK/LSPA uz brīdi atguva vadību, turpinājumā iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, kas 40. minūtē iekrāja +3 (20:17). Armijnieki gan šo deficītu atspēlēja (20:20 46.minūtē), taču Jūrmala drīz vien atguva vadību, kas līdz pat spēles galotnei saglabājās 1-2 vārtu robežās. Minūti līdz spēles beigām Uldis Zariņš panāca neizšķirtu, kam sekoja "Jūrmalas Sporta" minūtes pārtraukums. Pēc tā Mareks Černousovs atkal izvirzīja vadībā mājiniekus, tomēr tas vēl nebija viss – pēc Andra Ulāna (ASK/LSPA) pieprasītā minūtes pārtraukuma armijnieki nopelnīja iespēju izpildīt septiņu metru soda metienu, ko nekļūdīgi realizēja Emīls Reniņš – 26:26.

Tādējādi pēc pirmā apļa turnīrā par 5. līdz 7. vietu līderpozīcijās ar trim punktiem ir ASK/LSPA un "Jūrmalas Sports" (augstāku pozīciju labākas vārtu attiecības dēļ ieņem armijnieki), bet Vaiņode pagaidām ir bez punktiem.

Jūrmalas Sports – ASK/LSPA 26:26 (14:14)Jūrmalas Sports: Lībergs 5, Černousovs 5, Ivanovs 4, Gulbis 4/1, Zvejnieks 4, Narme 2, Kupčs 1, Popens 1.ASK/LSPA: Zariņš 7, Reniņš 6/3, Skopincevs 6, Sūnaitis 3, Drobots 2, Liepiņš 1, Strazds 1.