02.06.2015. 19:46
Pēdējā laika notikumi liecina, ka kompānija "Renault" gatavojas savā īpašumā pārņemt šī brīža vājāko F1 komandu "Manor", kas tikai šogad tika izveidota uz bankrotējušās "Marussia" vienības bāzes.

"Manor" komandai ir pievienojies bijušais "Mercedes" komandas tehniskais direktors Bobs Bells, tāpat viņam sekojis bijušais "Toro Rosso" galvenais dizaineris Luka Furbatto un nu jau neeksistējošās "Caterham" komandas galvenais inženieris Džanluka Pisanello.

Oficiālajā paziņojumā teikts, ka Bobs Bells, kurš iepriekš strādājis arī "McLaren" komandā un pat bijis "Renault" F1 komandas vadītājs, pienākumus sāks pildīt jau šogad, palīdzot "Manor" kā tehniskais konsultants un dodot padomus vadošajam personālam. Bella uzdevums arī būšot "noformulēt komandas ilgtermiņa plānus".

Tieši Bella pievienošanās "Manor" izraisījusi spekulāciju vilni par "Renault" plāniem nopirkt šo komandu. Nav noslēpums, ka "Renault" ir sākuši iekšējās pārrunas par F1 rūpnīcas komandas atjaunošanu. Iepriekš ziņots, ka "Renault" varētu pārņemt "Toro Rosso" komandu, tomēr šīs runas mazliet pieplakušas. Tāpat "Renault" šajā sakarā nesen veikuši pārrunas ar "Lotus".

Respektablais vācu izdevums "Auto Motor und Sport" ziņo, ka "Renault" pavisam noteikti vēlas F1 čempionātā atkal startēt ar savu komandu.

"Renault" F1 komanda čempionātā startējusi divos periodos - no 1977. līdz 1985. gadam un no 2002. līdz 2011. gadam. 2005. un 2006. gadā tā uzvarējusi arī Konstruktoru kausā.

Izmantotie resursi:The Telegraph - Telegraph online, Daily...Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties