27.07.2015. 17:47
Ar rekordlielu dalībnieku skaitu 25. jūlijā notika Ķekavas novada čempionāts svaru stieņa vilkmē no zemes. Sacensībās piedalījās 74 sportisti no 13 komandām. Vienlaikus čempionāts bija Latvijas Kausa izcīņas 12. posms un Rīgas Reģiona kausa 2. posms.

Sportistu uzdevums bija izpildīt vienu vai abus spēka trīscīņas vingrinājumus – stieņa vilkme no zemes individuāli un/vai stieņa vilkme no zemes pārī. Individuāli un pāru vilkmē absolūti labākie tika noteikti pēc Vilksa koeficienta, ņemot vērā sportista svaru un uzvilktā stieņa smagumu kilogramos. Vilksa koeficients sniedz rezultātu punktos, kas ļauj salīdzināt dažāda dzimuma un svara kategoriju sportistu sniegumu. Tie dalībnieki, kuriem punktu skaits lielāks, iegūst augstāku novērtējumu.

Sieviešu grupā spēcīgākā dāma bija komandas „Madonas SCK” sportiste Ieviņa Liģere, kura sacensībās pacēla 170 kg un izcīnīja 1. vietu. Arta Grēbere no Līgo sporta kluba „L.S.K.” pievarēja 115 kg un ierindojās 2. vietā. Komandas „Gulbenes K.S.P.” sportiste Valērija Nekrasova palika 3. vietā ar uzvilktajiem 102,5 kg.

Brāļi Sandis Ķiploks un Uldis Ķiploks no komandas „Gulbenes K.S.P.” ierindojās starp absolūti labākajiem sportistiem individuālajā vērtējumā. Pieveicot 325 kg smago svara stieni, S. Ķiplokam izdevās izcīnīt godalgoto 1. vietu. Savukārt U. Ķiploks ar rezultātu 295 kg izcīnīja 2. vietu. Lai gan Vadims Kasparovs no komandas „Arkan Sport” pacēla 327,5 kg, ņemot vērā Vilksa punktus, sportists ierindojās 3. vietā.

Sacensībās lielisku pāru veikumu uzrādīja Edgars Pavlovskis no Ādažu sporta kluba „Spēka Pasaule” un Vadims Kasparovs no komandas „Arkan Sport”. Abu sportistu paveiktais ļāva kļūt par absolūti spēcīgāko pāri ar kopā paceltajiem 550 kg.

Komandu vērtējumā 1. vietu izcīnīja sportisti no Līgo sporta kluba „L.S.K.”, 2. vietā ierindojās komanda „Gulbenes K.S.P.”, bet 3. vietā – „Madonas SCK”.

Sportisti tika apbalvoti arī katrā svara kategorijā. Sacensību rezultāti ir pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Ķekavas novada čempionāts svaru stieņa vilkmē no zemes ir vienīgās šāda tipa sacensības Latvijas Pauerliftinga federācijas 2015. gada sacensību kalendārā. Sacensības notiek kopš 2010. gada. Toreiz sacensībās piedalījās 21 dalībnieks. Līdz šim augstākais dalībnieku skaits bija 2014. gadā, kad sacensībās piedalījās 51 sportists. Šogad tika pārspēts šis rekords un Ķekavā spēkiem mērojās 74 sportisti.

Ķekavas novada čempionātu svaru stieņa vilkmē no zemes organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar Ķekavas novada domi un biedrību „Spēka Pasaule”. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals Produktu saraksts | Spēka Pasaule

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:Mārtiņš KrūzeSacensību direktors un galvenais sekretārse-pasts: projekti@sp.lv, mob. tālr.: +371 27 859 586