11.02.2017. 17:31

Otrajā vietā esošās "REIR Dobele" handbolistes viesojās Ludzā, kur spēkojās ar trešās vietas īpašniecēm "Latgols". Spēles pirmajās minūtēs vadībā pabija gan mājinieces, gan viešņas, bet būtisks pavērsiens notika starp 5. un 15. minūti, kad dobelnieces veica izrāvienu 8:0, un no sev nelabvēlīgā 2:3 panāca jau pārliecinošu vadību – 10:3. Puslaika turpinājumā gan ludzānietes daļu deficīta atspēlēja un pietuvojās līdz -3 (15:12), bet pārtraukumā "REIR Dobele" tomēr devās salīdzinoši drošā vadībā – 16:12.

Otrā puslaika sākumā viešņas ātri atjaunoja +7 (20:13) un lai gan uz brīdi mājiniecēm izdevās atkal sadeldēt pārsvaru līdz trim vārtiem, turpinājumā "REIR Dobele" demonstrēja arvien pārliecinošāku sniegumu, atjaunojot drošu pārsvaru, kas spēlei noslēdzoties sasniedza desmit vārtus – 35:25. Uzvarētāju labā pa astoņiem vārtiem guva uzreiz trīs spēlētājas – Elīna Freiberga, Adele Veldze un Dinija Purviņa, zaudētājām tikpat vārtu Žanetes Kukurānes rēķinā.

Pastarīšu duelī šodien sacentās LSPA un Salaspils komandas, kas pirmajos divos apļos uzvaras bija dalījušas uz pusēm. Pirms šīs spēles vairāk punktu (četri) bija salaspilietēm, bet LSPA atpalika par diviem un panākuma gadījumā varēja oponentes panākt. Pirmais puslaiks aizritēja ļoti līdzīgā cīņā un lielāko tā daļu nevienas komandas pārsvars nesasniedza vairāk par vieniem vārtiem. Tikai puslaika beigu daļā LSPA panāca +3, bet pārtraukumā devās ar 17:15.

Otrajā puslaikā mājiniecēm izdevās iegūt arī piecu vārtu pārsvaru, kas pakāpeniski turpināja pieaugt arī vēlāk un 12 minūtes līdz beigām sasniedza jau +10 (29:19).Neilgi līdz spēles beigām tika panākt pat 12 vārtu atrāviens, bet spēli noslēdza ar +11 (35:24). Panākums LSPA ļāvis panākt oponentes turnīra tabulā. LSPA rindās deviņi vārti Elīnai Balandai, Salaspils sastāvā tikpat Renātei Salmanei.

Kārtējo pārliecinošo panākumu izcīnīja Latvijas čempiones un turnīra līderes Stopiņu NHK, kas savā laukumā pārliecinoši tika galā ar Jēkabpils sporta skolu. Mājinieces jau pirmo divarpus minūšu laikā panāca 3:0, neilgi pirms spēles beigām ieguva desmit vārtu pārsvaru, bet pirmās 30 minūtes noslēdza ar 18:6.

Otrā puslaika pirmo desmit minūšu laikā atrāviens pieauga jau +17, vēlāk sasniedza arī 18 vārtus un līdz spēles beigām būtiski vairs nemainījās - 35:17 Latvijas čempionvienības labā. Pa astoņiem vārtiem uzvarētāju rindās guva Elza Seržante un Daina Sergejeva, bet viesu komandā seši vārti Anetei Čeičai.

Latgols - REIR Dobele 25:35 (12:16)Latgols: Kukurāne 8, Oļipova 4, Rutkovska 4, Daņiļenko 4/2, Sidorova 3, Borisenko 2.REIR Dobele: Freiberga 8, Veldze 8, Purviņa 8/4, Veide 5, Egle 3, Rozenfelde 3/1.

LSPA – Salaspils SS 35:24 (17:15)LSPA: E. Balanda 9, V. Balanda 7, Dorvāla 6, Makarova 5, Mārtiņa 3, Saveļjeva 3, Čubare 2.Salaspils: Salmane 9, Potapova 6/1, Borisanova 3/1, Umjarova 2, Kozlova 1, Vītola 1, Liepa 1, Sirsniņa 1.

Stopiņu NHK – Jēkabpils SS 35:17 (18:6)Stopiņu NHK: Seržante 8, Sergejeva 8/3, Nikolajeva 7, Asare 6/1, Ozoliņa 3, Fenogenova 3.Jēkabpils: Čeiča 6/1, Kaulakane 4, Damenauska 4/3, Meņģele 1, Lapsa 1, Iljasova 1.