24.04.2014. 15:59
FIA Eiropas rallijkrosa čempions Super1600 klasē Reinis Nitišs piedalījies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta mediju dienā, kurā kopā ar komandas Olsbergs MSE pārstāvjiem Reinis ņēma dalību vairākās preses konferencēs, oficiāli prezentēja komandas vizuālo noformējumu 2014. gada sezonai, kā arī izbrauca ar savu sacīkšu SuperCar klases Ford Fiesta ST auto.

Divas dienas Franciacorta trasē Itālijā pulcējās visa FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) ”saime” – komandas, braucēji un sadarbības partneri, lai medijiem paziņotu pēdējos jaunumus pirms nākamnedēļ, 3. un 4. maijā paredzētā pirmā posma Portugālē.

“Šogad esmu piedalījies ļoti plašā testu un treniņbraucienu programmā. Līdz šim pirms sezonas sākuma tik daudz vēl nebiju braucis, ir paveikts liels darba apjoms,” gatavošanos pirmajai pasaules rallijkrosa čempionāta sezonai novērtē Reinis Nitišs. “Ar Olsbergs MSE komandas vadību esam izrunājuši, ka mans mērķis ir pēc iespējas labāk sagatavoties nākamajām sezonām, izprast visas nianses un pēc iespējas ātrāk mācīties. Sezonas noslēgumā būtu labi nostabilizēties starp čempionāta ātrākajiem 12 braucējiem, tomēr par visu svarīgāk ir spert vienu kārtīgu soli uz priekšu, nevis aizlekt trīs uz priekšu un tad attapties, ka divi ir izlaisti,” par saviem sezonas mērķiem izsakās Reinis Nitišs.

“Man ir patiess prieks, ka komandā izdevies sapulcināt divus talantīgus rallijkrosa braucējus – Reini Nitišu un Andreasu Bakerudu (Andreas Bakkerud), kuri abi ir izcīnījuši čempiona titulus Super1600 klasē un kuru lielākās uzvaras vēl tikai gaidāmas,” iesāk Olsbergs MSE Pasaules RX komandas vadītājs Jusis Pinomaks (Jussi Pinomaki). “Kā jau autosportā, šeit visi cenšas uzvarēt; arī mēs esam sagatavojuši konkurētspējīgas automašīnas, ar kurām katrā sacīkstē centīsimies sasniegt maksimālo rezultātu. Šis ir ilgtermiņa projekts un svarīgāk par visu mums ir gūt pieredzi un pēc iespējas vairāk mācīties, lai nākotnē sasniegtu visaugstākos rezultātus.”

“Reinim šī būs pirmā sezona SuperCar klasē un no viņa Portugāles posmā uzvaru vēl negaidu,” turpina komandas vadītājs. “Rallijkrosā nepietiek ar vienu ātru apli. Braucējam, lai gūtu uzvaras, jāspēj pielāgoties mainīgiem apstākļiem visas dienas garumā, tāpēc ļoti zīmīgi, ka Reinim ir vēlme katru dienu apgūt ko jaunu. Sacīkstēs, startējot kopā ar pasaules ātrākajiem braucējiem, viņam jāspēj gūt pēc iespējas lielāka pieredze, un tas šobrīd ir svarīgāk par rezultātu finišā,” tā Jusis Pinomaks.

Jēkabpilietis Reinis Nitišs mediju dienas laikā sniedza vairākas intervijas, piedalījās preses konferencēs, dažādās foto sesijās, kā arī kartingu sacensībās. Visi šie pasākumi veltīti, lai par Pasaules RX plaši informētu visus rallijkrosa fanus un atbalstītājus, kuru skaits pēdējo gadu laikā strauji audzis. Par rallijkrosa popularitāti starp visām autosporta disciplīnām liecina arī fakts, ka 2014. gadā šī ir viena no tikai piecām disciplīnām, kurā tiks izcīnīts pasaules čempiona tituls.

Par pieaugošo interesi liecina arī Pasaules RX preses dienesta izplatītā ziņa, ka šobrīd noslēgti sadarbības līgumi par sacensību pārraidīšanu 100 pasaules valstīs, 816 miljoniem mājsaimniecību. TV3 Latvia sporta raidījumu producents un Viasat Sport Baltic programmu direktors Toms Circenis: “Man ir liels gandarījums, ka varēsim Latvijā pārraidīt Pasaules RX sacensības. Šobrīd plānojam, ka tiešraidi no pirmā posma Portugālē plkst. 16:00 varēs redzēt kanālā Viasat Motor, savukārt tās pašas dienas vakarā plkst. 20:00 sacensības ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot arī kanālā Viasat Sport Baltic.”

2014. gada Pasaules RX sāksies pēc nedaudz vairāk kā nedēļas, kad 3. un 4. maijā Montalegre pilsētā Portugālē norisināsies pirmais posms. Visus jaunumus kā arī citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem varēsiet uzzināt arī sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Informāciju sagatavoja:Jānis Unbedahts,RA EVENTSLakshmi Ltd, SIA Stabu 20, Rīga, LV-1011
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties