29.08.2013. 18:04
Trešo vietu 2013. gada Latvijas Dzelzceļa kausā šodien ieguva Kontinentālās hokeja līgas klubs Prāgas "Lev", kas guva divus vārtus vairākumā un ar 3:1 pārspēja latviešu uzbrucēja Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas "Lokomotiv".

Kontinentālās hokeja līgas kluba Prāgas "Lev" 1993. gadā dzimušajam vārtsargam Janam Lukāšam jau 20. sekundē nācās komandu glābt no nonākšanas iedzinējos, jo bīstamu metienu no tuvas distances izdarīja Jaroslavļas "Lokomotiv" pirmās maiņas uzbrucējs Miķelis Rēdlihs.

Kamēr "Lokomotiv" 18 sekundēs nespēja izmantot vairākumu piecatā pret trim, "Lev" desmitajā minūtē pietika ar 11 sekundēm vairākumā, lai panāktu 1:0. Izcēlās kanādiešu uzbrucējs Ēriks Kristensens, kurš Nacionālajā hokeja līgā spēlēja no 2005. līdz 2012. gadam.

Jaroslavļas hokejisti nepaspēja atgūties no nonākšanas iedzinējos, kad tablo 27 sekundes vēlāk rādīja jau 2:0 Prāgas "Lev" labā. Pretuzbrukumā teicams metiens padevās Mihalam Birneram - ripa sāncenšu vārtos nonāca pēc atsišanās pret stabiņu. Tomēr "Lokomotiv" nepadevās, par to tiekot apbalvota.

15. minūtē, iespējams, skaistākie vārti 2013. gada Latvijas Dzelzceļa kausā izdevās 1992. gada pirmajā dienā dzimušajam uzbrucējam Daniilam Apaļkovam - par spīti kritienam, viņš ripu raidīja sāncenšu vārtu tālajā augšējā stūrī. Taču otrās trešdaļas otrajā pusē "Lev" atjaunoja divu vārtu handikapu. Saglabājot 100% vairākuma realizāciju, no vidējas distances ar spēcīgu metienu izcēlās aizsargs Jurajs Mikušs.

Noslēdzošajās 20 minūtēs iniciatīva piederēja Jaroslavļas hokejistiem - Aleksandram Avcinam neizdevās aizsniegties līdz atlēkušajai ripai, Miķelis Rēdlihs kopā ar partneriem sarīkoja vētru pretinieku vārtu priekšā. Momentus realizēt neizdevās, izskaņā tika nopelnīti divi noraidījumi, līdz ar to divkārtējā Latvijas Dzelzceļa kausa čempione "Lokomotiv" piedzīvoja neveiksmi ar 1:3 un ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Trešo vietu ieguva Prāgas "Lev", kas Rīgā notiekošajā turnīrā piedalījās pirmo reizi. Dienas pirmajā mačā Minskas "Dinamo" izrāva uzvaru pār Kazaņas "Ak Bars" (2:1), nopelnot piekto pozīciju. Tagad atlicis noskaidrot čempioni. Pulksten 20:00 finālā tiksies Rīgas "Dinamo" un Sanktpēterburgas SKA.

Miķelis Rēdlihs arī turnīra trešajā mačā spēlēja "Lokomotiv" pirmajā virknējumā kopā ar Stīvenu Diksonu un Antonu Butu. Latvietis laukumā pavadīja 18 minūtes un 14 sekundes, kas starp komandas uzbrucējiem bija otrais labākais rādītājs - aiz Buta 20:11.

Par Latvijas Dzelzceļa kausa labāko aizsargu tika atzīts Jaroslavļas "Lokomotiv" kapteinis Iļja Gorohovs.

Vārti: 9:46 Kristensens (Žerdevs, Jākola, vair.) 0:1, 10:17 Birners (Repīks, Ridervāls) 0:2, 14:41 Apaļkovs (Gaļimovs, Gračovs) 1:2, 33:52 Mikušs (Sekāčs, vair.) 1:3Soda minūtes: 12:10Metieni: 24:27Vārtsargi: Vitālijs Koļesņiks - Jans Lukāšs