10.04.2014. 09:27
Kontinentālajā hokeja līgā piektā spēle šodien tiks aizvadīta pusfinaļa sērijā starp Prāgas „Lev” un Jaroslavļas „Lokomotiv” komandām. Sērijā šobrīd vadībā ar 3:1 ir „Lev”, kas nozīmē, ka šovakar „Lokomotiv” atkāpšanās ceļu nav.

Prāgas „Lev” aizsardzība ir uzplaiksnījusi lieliskā līmenī – pirmajās trīs sērijas spēlēs pret „Lokomotiv” tika ielaisti tikai vieni vārti. Lieki piebilst, ka tas rezultējās trīs uzvarās, un „Lokomotiv” nokļuva uz izkrišanas sliekšņa. Sērijas ceturtajā spēlē izdevās izdzīvot - uzvara pagarinājumā ar 3:2.

Šodien „Lokomotiv” ar Miķeli Rēdlihu un Jāni Spruktu ierindā centīsies izdzīvot vēlreiz. Spēle būs jāaizvada viesos, un bukmeikeri nedaudz labākas izredzes piedēvē Prāgas komandai, proti, uz tās uzvaru ir koeficents 2.25, kamēr „Lokomotiv” koeficents ir 2,95.

„Lokomotiv” šajā sērijā vēl ne reizi nav izvirzījusies vadībā pagarinājumā, kas ir samērā apbrīnojams fakts, ņemot vērā, ka pirmajās divās sērijās tā izslēdza Maskavas „Dynamo” un Sanktpēterburgas SKA. Koeficents uz to, ka „Lokomotiv” pirmajā periodā gūs tiks varīgos vārtus (vismaz vienus), ir 2,08.

Neviena šīs sērijas spēle arī nav pārsniegusi spēles pamatlaikā gūto četru vārtu robežu. Tas mudinājis bukmeikerus izlikt samērā zemu līniju, novērtējot „Over 4,5” ar koeficentu 2,25. Tiesa, „Lokomotiv” jau parādījusi, ka sērijas noslēdzošajās spēlēs aizsardzība var palikt otrajā plānā. Šāds variants kļūtu vēl ticamāks, ja „Lokomotiv” nokļūtu pozīcijās, kad uzvara izslīd no rokām, piemēram, trešajā periodā. Koeficents uz to, ka trešajā periodā kopā tiks gūti vairāk nekā divi vārti, ir 4,70.

Ne Jānis Sprukts, ne Miķelis Rēdlihs sērijā pret „Lev” ar punktiem nav izcēlušies, tiesa, to var teikt par lielāko daļu „Lokomotiv” komandas. Abi ir palikuši ar neitrālu lietderības koeficentu un katrs nopelnījis pa divām soda minūtēm.Ņemot vērā, ka „Lev” vairāk vai mazāk ir atšifrējusi un (vismaz pagaidām) neitralizējusi Jaroslavļas nominālos līderus, „Lokomotiv” nepieciešami arī citi risinājumi uzbrukumā, kuri pierādīja sevi pirmajās divās sērijās. „Lokomotiv” iespējas gūt vismaz trīs vārtus, novērtētas ar koeficentu 2,85.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161