10.04.2014. 22:23
Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas Lokomotiv komanda otrdien Prāgā ar rezultātu 2:3  (1:2; 1:1; 0:0)  piekāpās vietējiem Lev, KHL Rietumu konferences finālsērijā atzīstot sakāvi ar 1-4. Lev hokejisti tādējādi kļuvuši par pirmajiem Gagarina kausa finālistiem.

Prāga spēles 16.minūtē jau bija ieguvusi divu ripu pārsvaru, bet līdz trešdaļas beigām Džefs Plets pēc Redliha un Kirila Kapustina piespēlēm samazināja deficītu. Otrajā trešdaļā Mihals Birners atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet tās beigās Pleta otrie vārti vēlreiz atgrieza cerības Lokomotiv. Atlikušajā laikā gan Petri Vehanenu pārspēt viesiem vairs neizdevās - nelīdzēja pat vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Jaroslavļai sezona beigusies, bet Prāga sensacionāli sasniegusi finālu.

Rēdlihs spēli aizvadīja otrajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot 15:25 minūtēs. Latvieša kontā divi metieni. Sprukts ceturtajā maiņā uz ledus bija 9:57 minūtes, uzvarot astoņos no 17 iemetieniem.

Iepriekš Lev savā laukumā bija pārāki ar 3:0 un 2:1, bet trešajā mačā svētdien uzveica Jaroslavļu viesos ar 3:0. Lokootiv otrdien revanšējās ar 3:2 papildlaikā, nopelnot piekto spēli.

Iepriekš Gagarina kausa izcīņas pirmajās divās kārtās Lokomotiv, kuri play-off kvalificējās tikai pēdējās regulārā turnīra spēlēs, sagādāja īstu sensāciju, no tālākās cīņas izslēdzot čempionus Maskavas Dinamo un vareno Sanktpēterburgas SKA. Tikmēr Lev uzveica krietni vien pieticīgākās Zagrebas Medveščak un Doņeckas Donbass komandas.

Tikmēr Austrumu konferences finālā Magņitogorskas Metallurg komanda ar 3-1 ir vadībā pret Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Julaev. Sērijas piektā spēle piektdien Magņitogorskā. Uzvaras gadījumā Metallurg jau piektdien kļūs par Lev pretiniekiem Gagarina kausa finālā.