22.09.2014. 09:09
20. septembrī Igaunijas pilsētā Tartu notika starptautiskais turnīrs svarcelšanā, kurā uzvaras ar jauniem Latvijas rekordiem izcīnīja mūsu valsts vadošie jaunie svarcēlāji Rebeka Koha un Ritvars Suharevs.

Šajās starptautiskajās svarcelšanas sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Latvijas godu šajā turnīrā pārstāvēja Rebeka Koha, Ritvars Suharevs (abi Ventspils), Vadims Koževņikovs, Elmārs Kolida (abi Daugavpils) un dobelnieks Artjoms Griščenko.

Koha un Suharevs labo Latvijas rekordus

Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem startējošā 16 gadus vecā Eduarda Andruškēviča audzēkne Rebeka Koha, kura šogad Ķīnā jauniešu Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu, šajā čempionātā pieaugušo sieviešu konkurencē raušanā pacēla 75 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 92 kilogramus smagu svaru stieni, kopsummā savācot 167 kg.

Atsevišķi raušanā, grūšanā un kopsummā tie ir jauni Latvijas rekordi. Pēc Sinklera tabulas Koha bija arī visa turnīra labākā sportiste starp sievietēm.

Pie jauniem rekordiem, bet tikai jauniešu konkurencē, tika cits Andruškēviča audzēknis, piecpadsmit gadus vecais Ritvars Suharevs, kurš izcīnīja uzvaru U17 vecuma grupā svarā līdz 69 kg.

Ritvars raušanā pārvarēja 127 kg atzīmi, bet uzgrūda 150 kg, kas kopsummā deva 277 kg, kas ir jauni šīs vecuma grupas un svara kategorijas mūsu valsts rekordi.

Arī pārējiem medaļas

Pie medaļām šajās sacensībās tika arī pārējie mūsu valsts svarcēlāji. Zelta godalgas izcīnīja V. Koževņikovs, kurš uzvarēja junioru grupā svarā līdz 94 kg ar rezultātu summā 320 kg (raušana - 145 kg, grūšana – 175 kg) un E. Kolida, kurš bija spēcīgākais U17 vecuma grupā svarā līdz 56 kg. Daugavpilietis uzrāva 77 kg, bet uzgrūda 97, summā savācot 174 kg.

Sudraba medaļa U15 grupas dalībniekam Artjomam Griščenko, kurš summā savācot 157 kg (raušana – 72 kg, grūšana – 85 kg) palika otrais svara kategorijā līdz 56 kg.

Izmantotie resursi:LATVIJAS SVARCELŠANAS FEDERĀCIJA

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650