17.04.2015. 22:10
Piektdien, 17. aprīlī, turpinājās Eirolīgas ceturtdaļfināla spēles. "Real Madrid" basketbolisti mājās atspēlēja 17 punktu starpību un atkārtoti pārspēja "Anadolu Efes", uz Stambulu braucot ar divu uzvaru pārsvaru.

Sērijas pirmajā spēlē trešdien “Real Madrid” svinēja uzvaru ar 80:71. Tovakar “baltie” bija pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām (36-29), taču piektdien viss izvērsās savādāk. “Anadolu Efes” basketbolisti ar lieliem spēkiem iesaistījās cīņā zem groza un guva panākumus.

“Real Madrid” spēja uzvarēt pirmo ceturtdaļu – 22:16, taču turpinājumā iniciatīva pārgāja Dušana Ivkoviča vīru rokās. Nenads Krstičs un Dario Šaričs kontrolēja groza apakšu, savukārt Tomā Ertels un Cedi Osmans labi gāja uz palīdzībām. Puslaikā viesiem jau bija astoņu punktu pārsvars – 37:45.

2013. gada Eiropas U18 čempionāta simboliskā piecnieka dalībnieks Cedi Osmans trešajā ceturtdaļā vēl vairāk izpostīja “Real” aizsardzību, ar deviņiem gūtiem punktiem palielinot “Anadolu Efes” pārsvaru līdz 17 punktiem – 45:62. Madridei kritiskajā situācijā iniciatīvu uzņēmās argentīnietis Andress Nočioni. Viņš sāka atspēlēšanos, kuras beigās tālmetienus realizēja Džeisijs Kerols un Serhio Juļs – 63:66.

Pirmās spēles varonis, meksikāņu centrs Gustavo Ajons, turpināja samazināt starpību, bet Riversa tālmetiens atguva vadību Madridei – 68:67. “Baltie” priekšā noturējās tikai brīdi, jo “Anadolu Efes” atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas – 68:75. Madridieši spēja vēlreiz atspēlēties, pēc Reijesa tālmetiena atgūstot vadību 43 sekundes pirms pamatlaika beigām – 83:82.

Viss izšķīrās pēdējās sekundēs. “Anadolu Efes” uzbrukumā kļūdījās un Dreipers nesportiski kavēja Serhio Rodrigesu. “Čačo” iemeta abus soda metienus – 85:82, turklāt “Real” varēja kontrolēt bumbu līdz pamatlaika beigām. Viesi nekavējās pārkāpt noteikumus, vēlreiz nosūtot Rodrigesu uz labdarības līnijas. “Čačo” šoreiz trāpīja tikai otro metienu – 86:82. Dženings atbildēja ar ātru tālmetienu – 86:85. Kārtējais pārkāpums. Rodrigess nekļūdījās – 88:85. Tagad sodu sita “Real”. Dženingss mežonīgajā troksnī netrāpīja nevienu metienu. Sekoja vēl viens pārkāpums pret Rodrigesu, kurš realizēja abus mēģinājumus – 90:85. “Real” presingoja, neļaujot viesiem izdarīt metienu, un pēc dažām sekundēm svinēja otro uzvaru.

Serhio Juļs uzvarētāju labā guva 18 punktus un izdarīja 12 rezultatīvas piespēles. Kolēģis Rodrigess pievienoja 11 punktus, tai skaitā iemeta 8 no 10 soda metieniem. Rūdija Fernandesa rēķinā 15 punkti un septiņas piespēles. Krstičs atbildēja ar 23 punktiem, bet Ertels izcēlās ar 16 punktiem un 15 (!) piespēlēm.