10.01.2014. 23:23
Piektdien, 10. janvārī, "Turkish Airlines" Eirolīgā notiek četras spēles. "Anadolu Efes" un "Unicaja Malaga" cīņā pēdējie desmit punkti tika gūti ar soda metieniem, šajā duelī virsroku gūstot Hoana Plazas trenētajiem basketbolistiem.

Ceturtajā ceturtdaļā rezultāts trīs reizes kļuva neizšķirts. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām tas notika pēdējo reizi (68:68) un, sākot no šī brīža, komandas pēdējos desmit punktus guva ar brīvmetieniem.

Metienos no labdarības līnijas pārāki izrādījās viesi. Raiens Tūlsons iemeta četrus soda metienus un Frans Vaskezs pievienoja vēl divus, galotnē neļaujot mājiniekiem vadībā pabūt ne reizi. “Anadolu Efes” tik labi neveicās. Skotijs Hopsons trāpīja abus metienus, savukārt Semiham Erdenam un Džemonam Gordonam izdevās realizēt tikai pa vienam metienam – 72:74. Gordons otrajā reizē garām meta apzināti, taču Kerema Gonluma mēģinājums izlīdzināt rezultātu bija nesekmīgs.

Slovēnis Zorans Dragičs uzvarētāju labā guva 17 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem, savukārt serbu garais centra spēlētājs Vladimirs Štimacs 16 minūtēs sameta 11 punktus. Mājinieku rindās Hopsons atzīmējās ar 15 punktiem, bet jaunpienācējs Milko Bjeļica guva deviņus punktus.

Karaliskais klubs turpināja uzvaru sēriju, piektdienas vakarā izcīnot divdesmit astoto panākumu pēc kārtas, 12 uzvaras Eirolīgā ieskaitot. Pablo Laso vīri trešo reizi sezonā tika galā ar turku komandu. “Galatasaray” priekštečiem “Anadolu Efes” pret “Los Blancos” klājās gaužām bēdīgi – Madridē sagrāve ar 103:57, Stambulā sakāve ar 61:86.

“Galatasaray” viesos nospēlēja daudz cienījamāk. Pusstundas laikā madridieši ieguva plus četrpadsmit – 66:52, taču galotnē viņi nespēja neitralizēt viesu uzbrukumu. Trīsdesmit divi “Galatasaray” iemestie punkti neļāva “baltajiem” justies droši līdz pēdējai minūtei. Trīsdesmit sekundes pirms finālsvilpes starpība bija tikai pieci punkti – 89:84, tomēr vairāk punkti netika gūti.

Madrides sastāvā seši spēlētāji guva 10 un vairāk punktus, Džeisijam Kerolam izceļoties ar 15 punktiem. Serhio Rodrigess un Felipe Reijess pievienoja pa 14 punktiem katrs. Viesiem nepalīdzēja Zorana Ercega 24 samestie punkti.

Grupu turnīrā “zaļie” mājās pretiniekus pārspēja ar rezultātu 95:74, savukārt izbraukumā piedzīvoja neveiksmi ar 77:79. Otrā tikšanās Vitorijā noslēdzās ar citu, atēniešiem labvēlīgāku iznākumu. Stīvens Lasmi iemeta 8 no 9 divpunktu metieniem un guva 20 punktus, savukārt aizsargs Dimitris Diamantidis 12 punktus papildināja ar deviņām rezultatīvām piespēlēm. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Tibors Plaiss.