13.01.2016. 17:07
Pieļaujot četras kļūdas guļus šaušanā, 49. vietu Pasaules kausa (PK) izcīņas piektajā posmā Rūpoldingā (Vācija) 20 kilometru individuālajā distancē ieņēma Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Lai arī solis 27 gadus vecajam Rastorgujevam distancē bija ātrs, pacīnīties par augstām vietām liedza neprecīzā šaušana. Divās guļus ugunslīnijās alūksnietim četras, divās stāvus šaušanās viena kļūda.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Pasaules kausa izcīņas šā brīža kopvērtējuma līderis francūzis Martēns Furkads, kurš ar vienu kļūdu šaušanā 20 kilometru distanci veica 50 minūtēs un 53,9 sekundēs. Otro vietu izcīnīja Austrijas pārstāvis Simons Eders, kam viena kļūda šautuvē. Līderim viņš zaudēja 17,5 sekundes.

Bronzas medaļu ar vienu nenogāztu mērķi ieguva Krievijas biatlonists Antons Šipuļins, kas uzvarētajam piekāpās 28,9 sekundes.

Rastorgujevs francūzim zaudēja četras minūtes un 42 sekundes.

Tikmēr cits Latvijas biatlonists Daumants Lūsa šaušanā kļūdījās četras reizes, no līdera atpaliekot 8 minūtes un 36,1 sekundi, ierindojoties 87. vietā, bet Roberts Slotiņš ar astoņiem neaizvērtiem mērķiem finišēja 101. pozīcijā. No Furkada viņš atpalika 13 minūtes un 9,5 sekundes.

Pirmo šaušanu sportisti veica pēc diviem apļiem jeb noslēpotiem 6,6 kilometriem.

Finišu sasniedza 103 sportisti.

Pasaules kausa piektais posms turpināsies ceturtdien ar 15 kilometru individuālo distanci dāmām. Piektdien notiks stafetes (4x7,5 km) sacensības vīriešiem, sestdien paredzēts masu starts (15 km) kungiem un sievietēm (12,5 km), bet posms noslēgsies svētdien ar stafeti (4x6) dāmām.

Kopumā PK tūrē šosezon notiek deviņi posmi.