07.09.2015. 12:39
Par Baltijas kausa ieguvēju nedēļas nogalē Igaunijā notikušajās sacensībās vasaras biatlonā sprinta distancē un iedzīšanā kļuva labākais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

  • Rastorgujeva treneris: Kas mūs nenogalina, padara stiprākus 2015. g. 4. jūnijs

Sacensībās piedalījās trīs Baltijas valstis un Zviedrija, kopumā startējot vairāk nekā 110 sportistiem.

Lai gan Latvijas sportisti nebija papildus gatavojušies šīm sacensībām, jo pirms tam atradās treniņnometnē Cēsīs, tomēr viņi sasniedza teicamus rezultātus, izcīnīja čempionu godu un godalgotās vietas. Latvijas izlases treneri Vitālijs Urbanovičs un Ilmārs Bricis pēc sacensībām pauda apmierinātību ar sportistu rezultātiem, tomēr uzsvēra to, ka vēl jāpiestrādā pie šaušanas.

Pirmajā sacensību dienā sportisti aizvadīja sacensības sprintā. Desmit kilometru distancē kungiem ātrākais bija Rastorgujevs, bet 7,5 kilometru sprintā par uzvarētāju kļuva Baiba Bendika.

Svētdien norisinājās iedzīšanas sacensības, kurās sportisti startēja pēc pirmajā dienā sasniegtajiem rezultātiem.

Sacensībās kungiem 12,5 kilometru iedzīšanā vīriešiem Rastorgujevs nelika vilties un pārliecinoši uzvarēja, apsteidzot otrās vietas ieguvēju mājinieku Rolandu Lesingu. Stabili uz trešo vietu pēc pirmajām trijām šautuvēm pretendēja Daumants Lūsa, tomēr divas kļūdas pēdējā šautuvē latvietim ļāva ieņemt piekto pozīciju.

Savukārt dāmu sacensībās Bendika pēc pirmajām divām šaušanas reizēm, kur katrā tika pielaista pa vienai kļūdai, saglabāja cerības uz pirmo vietu arī iedzīšanas sacensībās. Tomēr nākamajās divās šautuvēs latviete nebija tik sekmīga, katrā pieļaujot divas kļūdas. Rezultātā Baiba finišēja trešajā vietā, zaudējot Igaunijas sportistei Olgai Poltoraņinai gandrīz divas minūtes.

Tāpat savās vecuma grupās par Baltijas kausa ieguvējiem kļuva Nora Osīte un Ingus Deksnis.

Šīs vasaras laikā Rastorgujevam bija maz startu, tāpēc viņš plāno dalību arī Latvijas vasaras biatlona otrajā kārtā Madonā, kas paredzēta septembra nogalē.

Tāpat sportists iegādājies jaunu šautenes laidi un pirms paša sezonas sākuma plāno aizvadīt treniņnometni augstkalnē.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām, tomēr tāpat viņam četras reizes izdevās ieslēpot sacensību labāko sešiniekā.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties