Arī šoreiz par sacensību galveno favorītu uzskatāms Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija), kurš šosezon uzvarējis trijās no piecām individuālajām sacensībām un vienreiz bijis otrais.
Par M.Furkada nopietnāko konkurentu uzskatāms Krievijas biatlonists Antons Šipuļins, kurš šobrīd ir viens no trim ātrākajiem biatlonistiem. Stafetē Hohfilcenē uzvaru izcīnīja Krievijas komanda, kuras sastāvā pēdējā posmā teicams sniegums Šipuļinam.
Favorītu lokā ir Simons Šemps (Vācija), norvēģi Tarjei Bē, Juhanness Bē, Emils Hegle Svendsens un Ūle Einars Bjerndālens, kā arī Arnds Paifers (Vācija), kurš iepriekšējo posmu izlaida saaukstēšanās dēļ.
Uz vietām labāko trijniekā pretendēs arī krievi Jevgeņijs Garaņičevs un Dmitrijs Mališko, Benedikts Dolls (Vācija), kā arī Kventins Fijons Majē (Francija). Šajā posmā Austrijas komandā nebūs Daniels Mezotičs, no norvēģiem nestartēs Lāšs Hegle Birkelans.
Ar panākumiem šosezon pagaidām nav atzīmējušies čehi Ondržejs Moravecs un Mihals Šlesingrs, kā arī Jakovs Faks (Slovēnija).
Sprintā startēs trīs Latvijas biatlonisti – Andrejs Rastorgujevs (22. starta numurs), Roberts Slotiņš (54.) un Ingus Deksnis (86.). Ja Estešundas posms Rastorgujevam neizdevās, tad Hohfilcenes posms bija jau labāks – 36. vieta sprintā, 26. vieta iedzīšanā, kā arī līderpozīcijās noslēgts stafetes pirmais posms. Deksnis 19 gadu vecumā debitēja Pasaules kausa izcīņā iepriekšējā posmā Hohfilcenē.
Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Rastorgujevs ieņem 50. vietu, bet līdz Top25 ir 40 punktu, kas ir visai daudz. Masu startam kvalificēsies Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma Top25 un attiecīgā posma Top5 (visticamāk, ka Rastorgujevam reālāks ir šis variants), kas nebūs Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma 25 labāko vidū pēc sprinta un iedzīšanas. Iepriekšējā posmā Rastorgujevs nebija starp ātrākajiem, tomēr spēja uzrādīt labu precizitāti šaušanā – 8/10 sprintā, 19/20 iedzīšanā un 10/10 stafetē.
Kopumā sprintam pieteikti 106 biatlonisti. Sacensību sākums plkst. 15:30 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport un internetā.
Datums | Posms | Norises vieta | Zelts | Sudrabs | Bronza |
---|---|---|---|---|---|
5. dec. | 1. | Estešunda | M.Furkads | Paifers | Bjerndālens |
11. dec. | 2. | Hohfilcene | Šemps | M.Furkads | T.Bē |
17. dec. | 3. | Pokļuka | |||
7. jan. | 4. | Oberhofa | |||
22. jan. | 6. | Antholca-Anterselva | |||
4. feb. | 7. | Kenmora | |||
11. feb. | 8. | Preskaila | |||
5. mar. | PČ | Holmenkollena | |||
18. mar. | 9. | Hantimansijska |
V | Sportists | Valsts | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 PČ | 3 | Punkti |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | M.Furkads | FRA | 140 | 114 | 254 | ||||||||
2. | Ū.E.Bjerndālens | NOR | 138 | 63 | 201 | ||||||||
3. | K.Fijons-Majē | FRA | 134 | 56 | 190 | ||||||||
4. | E.H.Svendsens | NOR | 119 | 67 | 186 | ||||||||
5. | S.Šemps | GER | 54 | 114 | 168 | ||||||||
6. | T.Bē | NOR | 74 | 91 | 165 | ||||||||
7. | A.Šipuļins | RUS | 60 | 91 | 151 | ||||||||
8. | S.Eders | AUT | 87 | 59 | 146 | ||||||||
9. | B.Dolls | GER | 78 | 56 | 134 | ||||||||
10. | J.Bē | NOR | 85 | 45 | 130 | ||||||||
11. | J.Garaņičevs | RUS | 58 | 65 | 123 | ||||||||
12. | N.Smits | CAN | 77 | 46 | 123 | ||||||||
13. | D.Mališko | RUS | 52 | 65 | 117 | ||||||||
14. | S.Destjē | FRA | 66 | 51 | 117 | ||||||||
15. | A.Paifers | GER | 108 | 0 | 108 | ||||||||
16. | A.Birnbahers | GER | 52 | 52 | 104 | ||||||||
17. | D.Landertingers | AUT | 34 | 68 | 102 | ||||||||
18. | D.Pidručnijs | UKR | 66 | 15 | 81 | ||||||||
19. | F.Lindstrēms | SWE | 31 | 50 | 81 | ||||||||
20. | S.Semenovs | UKR | 31 | 47 | 78 | ||||||||
21. | L.Beilijs | USA | 17 | 57 | 74 | ||||||||
22. | M.Cvetkovs | RUS | 25 | 42 | 67 | ||||||||
23. | O.Moravecs | CZE | 29 | 38 | 67 | ||||||||
24. | A.Sļepovs | RUS | 51 | 15 | 66 | ||||||||
25. | S.Furkads | FRA | 65 | 0 | 65 | ||||||||
26. | K.Aņevs | BUL | 36 | 28 | 64 | ||||||||
27. | S.Dohertijs | USA | 40 | 22 | 62 | ||||||||
28. | Ž.G.Beatrikss | FRA | 34 | 27 | 61 | ||||||||
29. | S.Grosegers | AUT | 48 | 12 | 60 | ||||||||
30. | H.Labē-Luns | NOR | 59 | 0 | 59 | ||||||||
50. | A.Rastorgujevs | LAT | 5 | 20 | 25 |
V | Sportists | Valsts | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 PČ | 1 | Punkti | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | M.Furkads | FRA | 60 | 54 | 114 | ||||||||
2. | B.Dolls | GER | 40 | 34 | 74 | ||||||||
3. | Ū.E.Bjerndālens | NOR | 48 | 25 | 73 | ||||||||
4. | E.H.Svendsens | NOR | 36 | 31 | 67 | ||||||||
5. | K.Fijons-Majē | FRA | 43 | 22 | 65 | ||||||||
6. | J.Bē | NOR | 38 | 27 | 65 | ||||||||
7. | S.Šemps | GER | 0 | 60 | 60 | ||||||||
8. | T.Bē | NOR | 12 | 48 | 60 | ||||||||
9. | N.Smits | CAN | 32 | 23 | 55 | ||||||||
10. | A.Paifers | GER | 54 | 0 | 54 | ||||||||
53. | A.Rastorgujevs | LAT | 0 | 5 | 5 |
Datums | Laiks | Disciplīna | Zelts | Sudrabs | Bronza |
---|---|---|---|---|---|
17. dec. | 15:30 | 10 km sprints vīriešiem | |||
18. dec. | 15:30 | 7.5 km sprints sievietēm | |||
19. dec. | 12:15 | 12.5 km iedzīšana vīriešiem | |||
19. dec. | 14:30 | 10 km iedzīšana sievietēm | |||
20. dec. | 13:00 | 15 km masu starts vīriešiem | |||
20. dec. | 15:15 | 12.5 km masu starts sievietēm |