23.03.2014. 17:20

• Kļūdas pēdējā šaušanā liedz Rastorgujevam iekļūt iedzīšanas desmitniekā vakar
  • Mekereinena otro reizi karjerā kļūst par Pasaules kausa ieguvēju šodien

15 kilometru masu starta distancē pirmajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, tomēr ātrais temps slēpošanā jau līdz otrajai ugunslīnijai ļāva panākt visus līderus. Otrajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, bet pēc tam, kad viņš to pašu paveica arī trešajā ugunslīnijā, Latvijas sportists kļuva par līderi.

Pirms ceturtās šaušanas viņš tuvāko konkurentu apsteidza jau par vairāk nekā 20 sekundēm, tomēr pēdējā ugunslīnijā Rastorgujevs pamanījās kļūdīties uzreiz trīs reizes. No soda apļiem Rastorgujevs izslēpoja trešais, bet desmit sekunžu robežās aiz viņa bija pieci sportisti. Kaut ilgu laiku Rastorgujevs vēl turējās trešajā pozīcijā, finiša spurtam viņam vairs spēka nepietika, atkrītot uz septīto pozīciju.

Pārliecinošu uzvaru sacensībās izcīnīja pēdējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas, kurš finišā par septiņām sekundēm apsteidza austrieti Danielu Landentingeru.

Savukārt trešo vietu izcīnīja Slovākijas pārstāvis Jakovs Faks, kurš Rastorgujevu apsteidza par nepilnām sešām sekundēm.

Labāko desmitniekā distancē ar masu startu Rastorgujevs iekļuva pirmoreiz karjerā.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā uzvaru ar 928 punktiem izcīnīja Martēns Furkads no Francijas, kuram ar 636 punktiem sekoja norvēģis Ēmils Hegle Svendsens, bet trešo vietu ar 631 punktu ieņēma Juhanness Tingness Bē no Norvēģijas.

Tikmēr Rastorgujevs ar 445 punktiem pēc pēdējām sacensībām pakāpās uz 16.vietu. Tas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums noslēguma kopvērtējumā.

Pirms tam šajā posmā ceturtdien notikušajās sprinta sacensībās Rastorgujevs izcīnīja ļoti augsto piekto vietu, kas bija viņa karjeras rekords šajā distancē un kopumā karjeras trešais augstvērtīgākais rezultāts. Savukārt iedzīšanā Latvijas biatlonistu iegāza pēdējā šaušanā pieļautās četras kļūdas, kā rezultātā nācās samierināties vien ar 27.vietu.

Rastorgujevs šosezon demonstrēja savu karjeras labāko sniegumu, kopumā astoņās sacensībās iekļūstot labāko desmitniekā.

Dāmām sezonas noslēdzošajā posmā svētdien par Pasaules kausa ieguvēju kļuva Somijas sportiste Kaisa Mekereinena, kura par četriem punktiem apsteidza norvēģieti Tūru Bergeri, kura noslēdza karjeru.

Savukārt Latvijas sportiste Žanna Juškāne šosezon tika pie 17 kopvērtējuma punktiem, kas kopvērtējumā ļauj ieņemt 85.vietu.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009