31.01.2015. 15:54
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja desmito vietu Igaunijā notiekošā Eiropas čempionāta desmit kilometru sprinta distancē.

Katrā no divām šaušanām Rastorgujevs pieļāva pa vienai kļūdai, finišā uzvaru izcīnījušajam krievam Aleksejam Sļepovam, kurš sašāva visus desmit mērķus, zaudējot 57 sekundes.

Otrajā vietā ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās Lāšs Helge Birkelands no Norvēģijas, kurš uzvarētājām piekāpās par 14,5 sekundēm, bet trešais 37,8 sekundes nopakaļus bija francūzis Antonīns Gigonā, kurš šaušanā arī kļūdījās vienreiz.

Jau vēstīts, ka ceturtdien 20 kilometru individuālajās sacensībās Rastorgujevs krita un salauza savas šautenes laidi. Pēc šīm sacensībām neskaidra bija biatlonista turpmākā dalība Eiropas čempionātā, tomēr viņš spējis piešaut savu rezerves šauteni.

Pārējie Latvijas sportisti sestdien palika ārpus labāko sešdesmitnieka un līdz ar to nekvalificējās iedzīšanās sacensībām.

Toms Praulītis ar nekļūdīgu šaušanu ierindojās 61.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš ieņēma attiecīgi 81. un 83.pozīciju, šaušanu veicot ar attiecīgi nulle un četrām kļūdām.

Sacensībās piedalījās kopumā 103 sportisti.

Kā ziņots, Baiba Bendika sestdien izcīnīja 40.vietu 7,5 kilometru sprinta distancē.

Bendika abas šaušanas veica bez kļūdām, bet finišā no uzvaru guvušās francūzietes Kolīnas Varsīnas, kura arī šāva nekļūdīgi, atpalika par minūti un 53 sekundēm.

Latviete uzrādīja sliktāko rezultātu no tām sportistēm, kuras šaušanu veica bez kļūdām.

Otra Latvijas pārstāve Inga Paškovska šaušanā pieļāva divas kļūdas un 70 sportistu konkurencē ieņēma 61.vietu, uzvarētājai zaudējot trīs minūtes un 35,6 sekundes. Viņa tādējādi nav spējusi kvalificēties čempionāta iedzīšanās sacensībām.

Pirms tam čempionātā Bendika 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 57.vietā, bet Paškovska bija 62.pozīcijā starp 66 finišējušajām sportistēm.

Otro vietu ar vienu nesašautu mērķi izcīnīja poliete Veronika Novakovska-Zemņaka, kura uzvarētājai zaudēja 9,7 sekundes, bet trešā vēl pēc 0,4 sekundēm bija Jekaterina Šumilova no Krievijas, kura arī neaizvēra vienu mērķi.

Eiropas čempionāts Otepē iesākās trešdien, kad individuālajās sacensībās sacentās juniori. Sieviešu konkurencē vislabāk veicās Norai Osītei, kurai izdevās apsteigt vien trīs konkurentes, kas noslēgumā deva 50.vietu. Tikmēr kungiem labāko sniegumu demonstrēja Andrejs Zinkovs, kurš ar piecām kļūdām šaušanā bija 54.pozīcijā.

Dienu vēlāk sieviešu konkurencē Bendika ar astoņām kļūdām šaušanā ieņēma 57.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, piektdien junioriem Osīte ar četrām kļūdām ieņēma 53.vietu 7,5 kilometru sprintā, bet Ingus Deksnis desmit kilometru sprintā bija 35.pozīcijā ar divām kļūdām.

Eiropas čempionāts Otepē risināsies līdz nākamajai otrdienai.