06.12.2014. 13:46
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pēc slimības izārstēšanas sestdien Estersundā savās pirmajās šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas sezonas sacensībās - desmit kilometru sprintā - izcīnīja 13.vietu.Ar sesto numuru...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Ar sesto numuru startējušais Rastorgujevs sacensības uzsāka gana veiksmīgi, pirms pirmās saušanas atrodoties sestajā vietā un līderim Martēnam Furkadam no Francijas zaudējot 16,7 sekundes. Pirmajā šaušanā, kas bija guļus, Latvijas labākais biatlonists pieļāva vienu kļūdu, kas lika atkrist līdz 33.pozīcijai. Tiesa, Ratorgujeva solis trasē bija gana ātrs, kas pirms otrās šaušanas stāvus ļāva pakāpties uz 20.vietu.

Otrajā šaušanā Rastorgujevs trāpīja pa visiem mērķiem, pakāpjoties jau uz 11.vietu. Distances noslēgumā Latvijas sportistam gan neizdevās ielauzties labāko desmitniekā, aiz tā finišējot sešas sekundes.

Par uzvarētāju sprintā kļuva individuālās sacensības neveiksmīgi aizvadījušais Furkads, kurš bez kļūdām šaušanā par 28,3 sekundēm apsteidza čehu Ondreju Moravecu, kamēr trešais bija Jakovs Faks no Slovākijas.

Latvijas labākajam biatlonistam jauno sezonu bija ieplānots uzsākt jau trešdien ar 20 kilometru individuālajām sacensībām, taču neilgi pirms tam viņš apslima, tāpēc trasē doties nevarēja.

Tāpat sprinta sacensībās šodien piedalās arī Rolands Pužulis un Aleksandrs Patrijuks.

Jau vēstīts, ka individuālajās sacensībās trešdien Pužulis četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas un ierindojās 65.vietā, bet Patrijukam 97.pozīcija 100 finišu sasniegušo sportistu konkurencē, nesašaujot septiņus mērķus.

Sestdien pēc kungu sacensībām tiks aizvadītas arī 7,5 kilometru sprinta sacensības dāmām, kur Latviju ar 76.numuru grasās pārstāvēt Baiba Bendika. Ceturtdien notikušajās individuālajās sacensībās viņa nestartēja.

Šis Pasaules kausa posms noslēgsies svētdien, kad tiks aizvadīta iedzīšana.

Jau ziņots, ka sezona tika atklāta pagājušajā svētdienā, kad pie uzvaras 2x6 un 2x7,5 kilometru jauktās stafetes sacensībās tika Francija.

Rastorgujevs sezonu atklāja pagājušajā sestdienā ar uzvaru IBU kausa izcīņas pirmā posma sprinta sacensībās.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās 26 gadus vecais Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Šosezon Rastorgujevs noslēdzis četru gadu sadarbības vienošanos ar Norvik banku, kas kļuvusi par viņa ģenerālsponsoru.

Šosezon Latvijas biatlona izlasē vairs nav Edgara Piksona, kurš pēc pozitīvām dopinga analīzēm noslēdzis karjeru.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties