28.01.2017. 11:57
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja bronzas medaļu Polijā notiekošā Eiropas čempionāta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē. No uzvarētāja Aleksandra Loginova viņš atpalika 59,5 sekundes.

Par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Loginovs no Krievijas, kurš finišēja pēc 31 minūtes un 46,2 sekundēm, kamēr otrais palika vēl viens krievs Jevgēņijs Garaničevs, kurš atpalika par 27,8 sekundēm, kamēr Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 59,5 sekundes.

Iedzīšanas sacensības Rastorgujevs sāka no ceturtās pozīcijas, kurā viņš piektdien palika desmit kilometru sprintā.

Rastorgujevs pirms trim gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā viņš izcīnīja bronzas medaļu.

Vēlāk sestdien gaidāma arī 10 kilometru iedzīšanas distance dāmām, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai.

Jau vēstīts, ka 15 kilometru individuālajā distancē dāmām Bendika izcīnīja augsto septīto vietu, bet sacensībās kungiem Rastorgujevs ierindojās 20.pozīcijā.

Latvija ir viena no retajām valstīm, kas divas nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma notiekošajās kontinenta meistarsacīkstēs piedalās ar visiem spēcīgākajiem sportistiem, jo valsts biatlonisti šeit cenšas izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rastorgujevs pēc sezonas pirmajiem sešiem etapiem ar 217 punktiem atrodams 24.pozīcijā.

Pasaules čempionāts risināsies Austrijā un sāksies 9.februārī.