11.01.2015. 16:06
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien izcīnīja sesto vietu Vācijā notikušā Pasaules kausa ceturtā posma masu starta sacensībās 15 kilometru distancē.

• Rastorgujevam sestā vieta PK posma sprinta sacensībās vakar

Šoreiz distance atšķīrās no ierastās, jo līdz pirmajai šaušanai sportistiem nācās slēpot piecus kilometrus, līdz ar to vadošā grupa ilgstoši palika kopā. Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs un pēc tā no šautuves izslēpoja piektais, par 2,6 sekundēm atpaliekot no leģendārā norvēģa Ūles Eināra Bjērndālena.

Arī otrajā šaušanā Latvijas sportists bija nekļūdīgs, bet pēc tās atradās septītajā vietā, turklāt ceļu līdz trešajai šaušanai veica mierīgākā tempā. Tas gan Rastorgujevu pirmajā šaušanā stāvus neglāba no divām kļūdām un atkrišanas uz 12.vietu. Spēcīgos vēja apstākļos Rastorgujevs ceturtajā šaušanā sašāva pirmos trīs mērķus. Ja viņš būtu tā turpinājis, Latvijas sportists varētu pretendēt uz otro vietu, tomēr pēdējos divus mērķus neizdevās nogāzt.

Andrejs Rastorgujevs atkal sestais! Apsveicu! #biathlon pic.twitter.com/AKc7K1owy4— Anastasija Djakonova (@NastyaNenastye) January 11, 2015

No ceturtās šaušanas Rastorgujevs izslēpoja astotais, bet līdz nākamajai laika atzīmei viņš bija pakāpies jau uz piekto pozīciju, ko gan finišā neizdevās noturēt, jo finiša sprintā piekāpās čeham Mihalam Šlesingram, samierinoties ar sesto pozīciju.

Pie pārliecinošas uzvaras tika francūzis Martēns Furkads, kurš sašāva visus 20 mērķus, tiekot pie piektās uzvaras šosezon. Finišā uzvarētājam 13,1 sekundi zaudēja krievs Antons Šipuļins, bet trešo vietu izrāva vēl viens krievs Dmitrijs Mališko.

Masu startam Rastorgujevs kvalificējās, pateicoties veiksmīgam startam sestdienas sprinta sacensībās, kad desmit kilometru distancē izcīnīja sesto vietu. Savukārt abiem pārējiem Latvijas biatlonistiem bija jāsamierinās ar pieticīgākiem rezultātiem - Roberts Slotiņš ar trim kļūdām šaušanā bija 85.vietā, bet Rolands Pužulis pamanījās pieļaut sešas kļūdas un finišēja 95.pozīcijā starp 99 sportistiem.

Pirms tam svētdien 12,5 kilometru distancē ar masu startu dāmām, neskatoties uz četrām kļūdām šaušanā, uzvaru izcīnīja Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva, kura šogad notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja trīs zelta medaļas.

Pirmajās divās ugunslīnijās Domračeva kopā pieļāva trīs kļūdas, kas viņai tobrīd deva vien 18.vietu. Trešajā šaušanā baltkrieviete bija nekļūdīga un pēc tās pakāpās uz trešo vietu, bet pēc ceturtās šaušanas, kurā viņa atkal kļūdījās reizi, olimpiskā čempione atkal bija trešā, turklāt līderei Janai Gerekovai no Slovākijas zaudēja 18 sekundes.

Noslēdzošajā nogrieznī Domračevas slēpošanas ātrums bija lielisks un finišā tuvāko sekotāju Veroniku Vitkovu no Čehijas, kas šaušanās kļūdījās divreiz, viņa apsteidza par 14,9 sekundēm.

Savukārt trešā bija norvēģiete Tīrila Ekhofa, kura arī netrāpīja divus šāvienus.

Pasaules kausa kopvērtējuma stabilā līderpozīcijā dāmām ar 486 punktiem joprojām atrodas Kaisa Mekereinena no Somijas, kura šoreiz finišēja ceturtā. Uz otro vietu ar 386 punktiem pakāpusies Domračeva, bet trešā ar 366 punktiem ir ukrainiete Valērija Semerenko, kura svētdien bija septītā.

Šis Pasaules kausa posms sākās trešdien ar Čehijas panākumu 4x6 kilometru stafetē sievietēm. Viņām šāds triumfs izdevās pirmo reizi pēc vairāk nekā 17 gadu pārtraukuma. Savukārt ceturtdien Latvijas vīriešu komanda ieņēma 18.vietu 4x7,5 kilometru stafetes sacensībās, kamēr piektdien 7,5 kilometru sprinta sacensībās sievietēm pirmo reizi karjerā triumfēja Vitkova.

Latvija šajā Pasaules kausa posmā sieviešu biatlonā nebija pārstāvēta, jo Baiba Bendika iedzīvojusies veselības likstās, kamēr Žanna Juškāne tam nav kvalificējusies.