06.12.2013. 16:13

• Spēcīga vēja dēļ atceļ PK biatlonā iedzīšanas sacensības 2013. g. 1. decembris

Katrā no šaušanām Rastorgujevs pieļāva pa vienai kļūdai un finišā uzvaru izcīnījušajam pieredzējušajam norvēģim Lāšam Bergeram, kurš arī kļūdījās divreiz, zaudēja minūti un 24,8 sekundes.

Otro vietu izcīnīja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas, kurš šaušanās bija nekļūdīgs un uzvarētājam zaudēja 13,6 sekundes, bet trešais palika leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens, kurš ar vienu kļūdu bija vēl par 1,7 sekundēm lēnāks.

Nopelniem bagātākais sportists biatlona vēsturē Bjērndālens izcīnīja savu 166. medaļu Pasaules kausa posmos karjerā. Šis viņam ir pirmais pjedestāls kopš pagājušā gada februāra.

Tikmēr Bergers izcīnīja karjerā septīto uzvaru Pasaules kausa posmos, turklāt trīs no tām viņš izcīnījis tieši Hohfilcenes sprinta sacensībās. Pie uzvaras viņš ticis pirmoreiz kopš 2011.gada janvāra.

Savukārt Furkads sasniedzis jaunu pasaules rekordu, kāpjot uz goda pjedestāla vienpadsmitajās sacensībās pēc kārtas. Viņa sērija sākās vēl 28.februārī.

Pārējie Latvijas sportisti Hohfilcenes sprinta sacensībās finišēja kopvērtējuma lejasgalā - Toms Praulītis ar trim kļūdām ieņēma 101. vietu, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 50 sekundes, bet Rolands Pužulis ar četrām kļūdām bija vēl par vairāk nekā minūti lēnāks, paliekot priekšpēdējā, 104. pozīcijā.

Līdz ar to Praulītis un Pužulis nespēja kvalificēties svētdien paredzētajām iedzīšanas sacensībām.

Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 174 punktiem ir Furkads, kuram ar 111 punktiem seko šoreiz 18.vietu ieņēmušais austrietis Simons Eders, bet trešais ar 97 punktiem ir vācietis Daniels Bēms, kurš Hohfilcenes sprintā finišēja desmitais.

Savukārt Rastorgujevs ar 15 punktiem atrodas 49.pozīcijā.

Tikmēr 7,5 kilometru sprinta distances sacensībās dāmām Latvijas pārstāve Žanna Juškāne ieņēma 85. vietu. Viņa divās šaušanās pieļāva četras kļūdas un iedzīšanas distancei nekvalificējās.

Par uzvarētāju sieviešu sacensībās kļuva šveiciete Elisa Gasparina, otro vietu izcīnīja čehiete Veronika Vitkova, bet bronzas godalgu ieguva krieviete Irina Stariha.

Sestdien un svētdien posms turpināsies ar stafetes un iedzīšanas sacensībām.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230