13.01.2017. 17:57
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Rūpoldingā izcīnīja 22.vietu Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru sprinta sacensībās, bet pieredzējušais Ilmārs Bricis ieņēma 44.vietu, par nepilnām sešām sekundēm atpaliekot no pirmā četrdesmitnieka, kas nodrošinātu punktus kopvērtējumā.

Rastorgujevs divās šaušanās neizvēra divus mērķus, finišu sasniedzot pēc 24 minūtēm un 1,2 sekundēm.

Tikmēr Ilmārs Bricis šautuvē bija nekļūdīgs, bet finišā ieņēma 44.pozīciju. No labāko 40 skaita, kuri saņem kopvērtējuma punktus, Bricis atpalika 5,8 sekundes. Savukārt Daumants Lūsa atstāja trīs neaizvērtus mērķi, finišējot 97.vietā 107 biatlonistu konkurencē.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš distanci veica 22 minūtēs un 34,2 sekundēs.

Otrās vietas ieguvējs austrietis Jūlians Eberhards Furkadam zaudēja 18,0 sekundes, bet trešajā pozīcijā finišējušais Ēmils Hegle Svendsens bija 39,7 sekundes lēnāks par francūzi. Pirmie četri sportisti šautuvē sašāva visus mērķus.

Rastorgujevs svētdienas iedzīšanas sacensības uzsāks minūti un 27 sekundes aiz Furkada, bet Bricis trasē dosies vēl 31 sekundi vēlāk.

Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti stabils līderis ar 670 punktiem ir Furkads, kurš šosezon 12 aizvadītajās individuālajās sacensībās izcīnījis deviņas uzvaras. Uz otro vietu ar 410 punktiem pakāpies vācietis Simons Šemps, kurš šoreiz bija piektais, bet trešais tagad ar 397 punktiem ir Antons Šipuļins, kurš piektdien ierindojās 23.pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka trešdien 4x7,5 kilometru stafetē vīriešiem uzvarēja Norvēģija, kamēr Latvija ar Lūsu, Brici, Aleksandru Patrijuku un Robertu Slotiņu trešā posma laikā tika apsteigta par apli un tika klasificēta 24.vietā 25 izlašu konkurencē.

Tikmēr Rastorgujevs izlaida jau iepriekšējo Pasaules kausa posmu, lai labāk sagatavotos sezonas atbildīgākajiem startiem.

Savukārt ceturtdien 4x6 kilometru stafetē sievietēm bez Latvijas līdzdalības uzvarēja Vācijas biatlonistes, kuras aiz sevis atstāja Franciju un Norvēģiju.

Posma turpinājumā sestdien būs sacensības sprintā sievietēm, bet svētdien tiks aizvadītas abas iedzīšanas distances.

No Latvijas biatlonistiem labākos rezultātus šosezon sasniedzis Rastorgujevs, kurš trešajā posmā izcīnīja sesto vietu sprintā un septīto iedzīšanā. Tāpat viņš bija sestais pirmā posma 20 kilometru distancē. Tas sportistam pašlaik Pasaules kausa kopvērtējumā dod 26.vietu.

Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Antholcu-Anterselvu, kur norisināsies sestais posms, noslēdzot sezonas otro trimestri. Pēc tā februārī Hohfilcenē, Austrijā gaidāms pasaules čempionāts, kuram sekos sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa etapi.

Kā vēstīts, marta sākumā Krievijas pilsētā Tjumeņā paredzētais posms pārcelts uz Kontiolahti Somijā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga