12.03.2015. 20:34
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien ar piecām soda minūtēm ierindojās 48.vietā Somijā notiekošā pasaules čempionāta 20 kilometru sacensībās.

• Rastorgujevs pakāpjas uz 25. vietu PČ iedzīšanas distancē 2015. g. 8. marts
  • Rastorgujevam vājš pasaules čempionāta sākums 2015. g. 7. marts

Latvijas biatlonists šajās sacensībās pirms pirmās šaušanas atradās vien 31.vietā. Pirmajā ugunslīnijā Rastorgujevs tika pie vienas soda minūtes, kas viņu atmeta uzreiz ārpus labāko sešdesmitnieka. Otrajā šaušanā viņš tika pie vēl divām soda minūtēm, bet nākamajās divās ugunslīnijās pieļāva vēl pa kļūdai, kas neļāva cerēt uz labu vietu, turklāt Rastorgujevs ceturtdien palika ārpus Pasaules kausa ieskaites punktiem un nekvalificējās svētdien gaidāmajam masu startam.

Tikmēr par pasaules čempionu individuālajā distancē jau otro reizi pēc kārtas kļuva francūzis Martēns Furkads, kurš šajā disciplīnā pērn kļuva arī par olimpisko čempionu. Rastorgujevs no viņa atpalika par piecām minūtēm un 23,7 sekundēm. Titulētais Francijas biatlonists šaušanā kļūdījās vienreiz, sudraba medaļu izcīnījušo norvēģi Ēmilu Hegli Svendsenu, kurš visās četrās šaušanās bija nekļūdīgs, apsteidzot par 20,9 sekundēm.

Zīmīgi, ka Furkads kļuvis par pirmo biatlonistu kopš 1964.gada, kurš spējis trīs gadus pēc kārtas izcīnīt zeltu 20 kilometru individuālajā distancē, startējot pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs. Tāpat nevienam biatlonistam kopš 1983.gada nebija izdevies aizstāvēt savu čempiona titulu šajā disciplīnā.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās čehs Ondrejs Moravecs, no uzvarētāja atpaliekot par 40,5 sekundēm. Viņam šī ir pirmā pasaules čempionāta medaļa individuālajās sacensībās.

Pieticīgākus rezultātus uzrādīja pārējie Latvijas biatlonisti - Toms Praulītis ar trīs soda minūtēm bija 89.vietā, bet Roberts Slotiņš, ugunslīnijā pamanoties pieļaut septiņas kļūdas, finišēja 103.pozīcijā. Tikmēr Aleksandrs Patrijuks ar piecām kļūdām bija divas pozīcijas zemāk.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdera godā nostiprinājies Furkads, kuram ir 902 punkti, kamēr otrais ar 786 punktiem ir krievs Antons Šipuļins, kurš ceturtdien bija vien 16.vietā. Tikmēr trešais ar 740 punktiem ir Slovēniju pārstāvošais Jakovs Faks.

Rastorgujevs ar 263 punktiem atrodams 29.vietā.

Kā zināms, sestdien notikušajās desmit kilometru sprinta sacensībās Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs ar četrām kļūdām šaušanā bija tikai 42.vietā, bet iedzīšanā viņš spēja pakāpties līdz 25.pozīcijai.

Savukārt pārējie Latvijas biatlonisti sprintā uzrādīja pieticīgākus rezultātus - Slotiņš finišu sasniedza 93.pozīcija, Praulītis bija 106.vietā, bet deviņas pozīcijas zemāk, pieļaujot piecas kļūdas, bija Rolands Pužulis.

Kā ziņots, dāmu konkurencē Baiba Bendika 7,5 kilometru sprintā ierindojās 83.vietā, bet 15 kilometru sacensībās viņa palika 92.vietā.

Pasaules čempionāta noslēgumā piektdien un sestdien notiks stafetes sacensības, bet svētdien tiks aizvadītas distances ar masu startu.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Šajā sezonā Latvijas biatlonists vairākkārt saskāries ar neveiksmēm un veselības problēmām, tāpēc šobrīd Pasaules kausā viņš atrodas 29.pozīcijā. Šajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās reizi izcīnījis piekto vietu, bet divreiz finišējis sestais.

Pēc pasaules čempionāta gaidāms arī Pasaules kausa noslēdzošais etaps.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]