05.12.2015. 15:14
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien vējainos laika apstākļos neaizvēra nevienu mērķi stāvus šaušanā un ieņēma vien 53.vietu Zviedrijā notiekošā Pasaules kausa pirmā posma sprinta sacensībās.

• «Norvik Banka» pauž neizpratni par Rastorgujeva trenera un Baibas Brokas komentāriem vakar
  • Rastorgujevs zaudējis ģenerālsponsoru 2015. g. 2. decembris

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu un pēc tās kopvērtējumā atradās 18.vietā, bet otrajā ugunslīnijā viņš pamanījās netrāpīt nevienā no pieciem mērķiem, tomēr tieši tobrīd sacensību norises vietā bija ļoti liels vējš un daudzi sportisti kļūdījās pa 3-4 reizēm.

Sacensībās ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja iepriekšējo četru gadu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas, kurš startēja ar sesto numuru un paspēja šaušanas veikt pirms spēcīgā vēja uznākšanas. Viņš desmit šāvienos kļūdījās divas reizes un finišā par 51,6 sekundēm apsteidza vācieti Arndu Peiferu, kurš pieļāva vienu kļūdu.

Savukārt trešais ar divām kļūdām palika leģendārais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjērndālens, kurš Furkadam zaudēja 55,2 sekundes.

Rastorgujevs finišā uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 5,9 sekundes, paliekot bez kopvērtējuma punktiem un ar grūtībām kvalificējoties svētdien gaidāmajai iedzīšanai.

Pārējie divi Latvijas biatlonisti Daumants Lūsa un Roberts Slotiņš šaušanās pieļāva pa piecām kļūdām - divas guļus un trīs stāvus. Finišā Slotiņš uzvarētājam zaudēja nepilnas piecas minūtes, ierindojoties 89.vietā, bet Lūsa bija vēl par minūti lēnāks, paliekot 101.vietā starp 103 finišējušajiem sportistiem.

Plkst.16.30 pēc Latvijas laika sāksies 7,5 kilometru sprinta sacensības sievietēm, kurās ar 52.numuru trasē dosies vienīgā Latvijas pārstāve Baiba Bendika.

Kopā sacensībās piedalīsies 102 sportistes.

Jau vēstīts, ka Pasaules kausa sezona sākās pagājušajā svētdienā, kad Rastorgujevs un Bendika izcīnīja augsto astoto vietu jaunieviestajās pāru stafetes sacensībās. Turpinājumā trešdien 20 kilometru sacensībās vīriem Latvijas sportisti Daumants Lūsa, Rolands Pužulis un Roberts Slotiņš finišēja starp atpalicējiem, kamēr panākumu guva leģendārais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjērndālens.

Kā zināms, 20 kilometru sacensībās nepiedalījās Rastorgujevs, kurš sagatavošanās posmā bija apslimis un ar augstu temperatūru.

Tikmēr 15 kilometru sacensības dāmām Bendika pieļāva septiņas kļūdas, kas tai deva tikai 93.vietu.

Sezonas pirmā posma noslēgumā svētdien vīri un dāmas aizvadīs iedzīšanas sacensības.

Pasaules kausa kalendārā, kā jau ierasts, iekļauti deviņi posmi, kas sadalīti trijos trimestros - pirmais ir līdz Jaunajam gadam, otrais seko janvārī, bet trešais tiek aizvadīts sezonas otrajā pusē.

Pasaules meistarsacīkstes marta pirmajā pusē risināsies Oslo apkārtnē esošajā Holmenkollenē.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA