11.01.2014. 17:20
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien lieliski sāka Vācijas trasē Rūpoldingā notikušās Pasaules kausa izcīņas piektā posma 20 kilometru individuālās sacensības, taču finišā ierindojās 18.vietā.Pirms pirmās šautuves...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pirms pirmās šautuves Rastorgujevs bija otrais, bet pēc tās jau bija izvirzījies vairāk nekā desmit sekunžu vadībā. Otrajā šautuvē Latvijas labākais biatlonists pieļāva vienu kļūdu, kā rezultātā nācās izkrist no pirmā desmitnieka. Pēc trešās šautuves, kurā Rastorgujevs nepieļāva nevienu kļūdu, viņam izdevās jau atkal ielauzties pirmajā pieciniekā. Savukārt pēdējā šautuvē Latvijas biatlonists pamanījās pieļaut divas kļūdas, kā rezultātā nācās atkrist atpakaļ par vairākām vietām un samierināties ar 18.pozīciju finišā.

Latvijas biatlonists 20 kilometru distanci veica 50 minūtēs un 59,1 sekundē, par nedaudz vairāk kā divām minūtēm atpaliekot no sacensību uzvarētāja pasaules čempiona norvēģa Ēmila Hegles Svendsena, bet otro vietu izcīnīja krievs Aleksejs Volkovs, kurš no uzvarētāja atpalika par 14,6 sekundēm.

Šī ir Svendsena 34.uzvara kādā no Pasaules kausa sacensībām, kas viņam panākumiem bagātāko biatlonistu sarakstā ļauj pakāpties uz trešo vietu.

Tikmēr trešo vietu šajā posmā izcīnīja vēl viens Krievijas biatlonists Jevgēņijs Ustjugovs.

Šajās sacensībās nestartēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads no Francijas.

Savukārt citi Latvijas sportisti individuālajā distancē finišēja ārpus labāko 60 pulka - Rolands Pužulis ar trīs kļūdām šaušanā bija 75.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks ar astoņām kļūdām bija pēdējā, 102.pozīcijā.

Labākie 60 šīs distances sportisti kvalificējās svētdien gaidāmajām iedzīšanas sacensībām, kurās starta laiki šoreiz tika ņemti tieši pēc individuālajām sacensībām un izdalīti ar divi.

Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevam izdevies ar izcīnītu 171 punktu pakāpties uz 22.vietu, bet neviens cits no latviešiem pie kopvērtējuma punktiem nav ticis.

Tikmēr kopvērtējuma līderpozīcijā ar 462 punktiem joprojām ļoti pārliecinoši atrodas Furkads, kurš par 109 punktiem apsteidz Svendsenu, bet trešais ar 292 punktiem ir cits norvēģis Juhanness Tingness Bē.Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties