22.01.2017. 13:03
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien šaušanā pieļāva septiņas kļūdas un ierindojās 26.vietā sezonas sestajā Pasaules kausa (PK) posmā 15 kilometru distancē ar masu startu. No 30 masu starta dalībniekiem viņš pieļāva visvairāk kļūdas šaušanā.

Pirmajā šaušanā latvietis pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā ugunslīnijās neaizvēra vēl divus mērķus, kā rezultātā viņš līderiem zaudēja minūti. Vēl viena kļūda trešajā šaušanā viņam netraucēja atrasties trešā desmita sākumā, taču ceturtajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva trīs kļūdas. Pēc ceturtās šaušanas Latvijas biatlonists bija 27.pozīcijā, bet līdz finišam viņš spēja atkarot vienu pozīciju un ierindoties 26.vietā.

Tikmēr uzvaru izcīnīja norvēģis Juhanness Tingness Bē, kurš vienīgais no masu starta dalībniekiem aizvēra visus mērķus. Otrās vietas ieguvējs francūzis Kentēns Fijons Majē uzvarētājam zaudēja 3,7 sekundes, bet vēl 18 sekundes lēnāks bija Antons Šipuļins, kurš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Majē un Šipuļinam pa vienam nesašautam mērķim.

Pasaules kausa līderis Martēns Furkads šautuvē kļūdījās trīs reizes, finišējot piektajā vietā un uzvarētājam zaudējot 29,2 sekundes.

Savukārt Rastorgujevs finišēja 26vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 56,5 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā stabils līderis ir Furkads, kurš ticis pie 824 punktiem, bet otrais ar 548 punktiem ir Šipuļins, kamēr trešajā vietā ar 522 punktiem atrodams vācietis Simons Šemps, kurš svētdien finišēja septītajā pozīcijā.

Tikmēr Rastorgujevs ar 217 punktiem ieņem 24.vietu.

Šīs bija trešās masu starta sacensības šosezon. Decembra vidū Pokļukā Rastorgujevs ieņēma 25.vietu, bet janvāra sākumā Oberhofā notikušo posmu latvietis izlaida.

Šosezon labākos rezultātus alūksnietis sasniedza Nove Mesto, kur bija sestais sprintā, bet septītais iedzīšanā. Tāpat viņam sestā vieta arī Estešundā notikušajās sacensībās 20 kilometru individuālajā distancē.

Rastorgujevs šī posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva sešas kļūdas un ierindojās 63.vietā, bet viņu par vienu pozīciju apsteidza pieredzējušais Ilmārs Bricis, kamēr Daumants Lūsa ieņēma 90.vietu.

Sestdien norisinājās stafete kungiem, kurā Lūsa, Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš tika apdzīti par apli un ieņēma 24.vietu.

Tikmēr dāmām savā šī posma vienīgajā startā Baiba Bendika ceturtdien 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 42.vietā.

Pasaules kausa otrais trimestris noslēgsies svētdien ar sieviešu 4x6 kilometru stafeti. Sacensības sāksies plkst.15.45 pēc Latvijas laika.

Pēc šī posma februārī Hohfilcenē, Austrijā, gaidāms pasaules čempionāts, kuram martā sekos sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa etapi.