27.01.2017. 13:03
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien izcīnīja ceturto vietu Polijā notiekošā Eiropas čempionāta desmit kilometru sprinta distancē, no goda pjedestāla atpaliekot sešas sekundes desmitdaļas.

Rastorgujevs slēpoja ātri, taču ugunslīnijā neaizvēra divus mērķus. Ja pirmajā šaušanā viņš bija precīzs un atradās sacensību līderpozīcijā, tad otrajā alūksnietis nesašāva pirmos divus mērķus, kas viņam maksāja Eiropas čempiona titulu.

Par čempionu kļuva bulgārs Vladimirs Iļjevs, kurš šautuvē kļūdījās vienu reizi un distanci pabeidza pēc 24 minūtēm un 26,9 sekundēm, bet Rastorgujevs viņam zaudēja 17,3 sekundes, kas ir mazāk nekā viens soda aplis.

Tikmēr sudrabu ieguva krievu sportists Aleksandrs Loginovs, kurš ugunslīnijā bija nekļūdīgs, bet uzvarētājam zaudēja 4,9 sekundes. Savukārt trešais bija vēl viens bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš Rastorgujevu apsteidz par 0,6 sekundēm.

Rastorgujevs pirms trim gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā viņš izcīnīja bronzas medaļu.

Vēlāk trešdien gaidāma arī 7,5 kilometru sprinta distance dāmām, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai un Žannai Juškānei.

LETA jau vēstīja, ka 15 kilometru individuālajā distancē dāmām Bendika izcīnīja augsto septīto vietu, bet sacensībās kungiem Rastorgujevs ierindojās 20.pozīcijā.

Latvija ir viena no retajām valstīm, kas divas nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma notiekošajās kontinenta meistarsacīkstēs piedalās ar visiem spēcīgākajiem sportistiem, jo valsts biatlonisti šeit cenšas izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rastorgujevs pēc sezonas pirmajiem sešiem etapiem ar 217 punktiem atrodams 24.pozīcijā.

Pasaules čempionāts risināsies Austrijā un sāksies 9.februārī.