19.12.2014. 17:51
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar šaušanā pieļautām trim kļūdām piektdien ierindojās vien 51.vietā Slovēnijā notiekošā Pasaules kausa trešā posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Pirms pirmās šaušanas Latvijas biatlonists bija 19.vietā, bet pēc pieļautām divām kļūdām viņš atkrita jau uz 83.pozīciju. Pirms otrās šaušanas Rastorgujevs spēja pakāpties uz 66.vietu, taču šoreiz tika pieļauta viena kļūda, kas gan biatlonistam neļāva manāmi noslīdēt zemāk. Tiesa, Latvijas sportistam distances noslēdzošajā daļā tikai nedaudz izdevās uzlabot savu sniegumu, ierindojoties 51.pozīcijā.

Šī ir pirmā reize šosezon, kad Rastorgujevs nav ticis pie kopvērtējuma punktiem, taču viņam izdevās kvalificēties sestdien gaidāmajām iedzīšanas sacensībām.

Par sacensību uzvarētāju tikmēr tika kronēts Krievu biatlonists Antons Šipuļins, kurš šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu, bet Rastorgujevs no viņa atpalika par vienu minūti un 51,7 sekundēm. Otrajā vietā tikmēr ierindojās austrietis Dominiks Landertingers, kuram sekoja Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas.

Savukārt vēl neveiksmīgāk klājās pārējiem diviem Latvijas biatlonistiem - Aleksandrs Patrijuks ar trim kļūdām šaušanā bija 94.vietā, kamēr Rolands Pužulis ar divām kļūdām bija 98.pozīcijā.

Kopumā sacensībās piedalījās 103 biatlonisti, visiem sasniedzot finišu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 259 punktiem ir francūzis Martēns Furkads, kuram ar 251 punktu seko Svendsens. Tikmēr vācietis Simons Šemps ir trešais ar 230 punktiem.

Rastorgujevs savukārt ar 82 punktiem noslīdējis uz 31.pozīciju.

Kā ziņots, Latvijas biatloniste Žanna Juškāne ceturtdien ieņēma necilo 96.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās. Pirmoreiz šīs sezonas dāmu sacensībās kāda no Latvijas pārstāvēm tikusi līdz finišam.

Posma turpinājumā sestdien norisināsies iedzīšanas sacensības. Savukārt svētdien posms noslēgsies ar sezonas pirmajiem masu startiem.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Šosezon Rastorgujevs noslēdzis četru gadu sadarbības vienošanos ar «Norvik» banku, kas kļuvusi par viņa ģenerālsponsoru.

Šosezon Latvijas biatlona izlasē vairs nav Edgara Piksona, kurš pēc pozitīvām dopinga analīzēm noslēdzis karjeru.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009