08.12.2017. 14:00
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien izcīnīja 18. vietu Austrijas pilsētā Hohfilcenē notiekošā Pasaules kausa (PK) izcīņas otrā posma desmit kilometru sprinta sacensībās, kamēr sacensības atzīstami aizvadījušais Oskars Muižnieks kvalificējās iedzīšanai.

Tikmēr par sacensību uzvarētāju, šaušanā nepieļaujot nevienu kļūdu, kļuva norvēģis Tarjejs Bē, kuram sprintā šī bija jau desmitā uzvara karjerā. No viņa divus mērķus nesašāvušais Rastorgujevs atpalika par pusotru minūti.

Savukārt otro vietu piektdien izcīnīja slavenais francūzis Martēns Furkads, kurš šaušanā tika galā ar visiem mērķiem un uzvarētājam piekāpās par 12,1 sekundi. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās slovēnis Jakovs Faks, kurš arī aizvēra visus mērķus.

Kā ierasts, Rastorgujevs trasē demonstrēja ātru slēpojumu, kas viņam pirms pirmās šaušanas ļāva būt trešajā vietā. Tomēr pirmajā ugunslīnijā Latvijas vadošais biatlonists pieļāva vienu kļūdu un atkrita uz trešo desmitu. Ar ātro slēpojumu viņš pirms otrās šaušanas bija pakāpies jau uz astoto pozīciju, tomēr sacensību noslēdzošajā šāvienā sportists kļūdījās, kas laupīja izredzes par augstu vietu.

Tikmēr atzīstamas sacensības aizvadīja arī Muižnieks, kurš pat ar divām kļūdām šaušanā ieguva 51.vietu un kvalificējās iedzīšanai. Lai tiktu arī pie Pasaules kausa punktiem, latvietim pietrūka nepilnas piecas sekundes.

Savukārt vēl viens latvietis Daumants Lūsa piektdien šaušanā pieļāva vienu kļūdu un finišēja 96.vietā starp 108 konkurentiem.

Vēlāk plkst.15.15 pēc Latvijas laika 7,5 kilometru sprintu sāks sievietes, dalībnieču vidū esot Baibai Bendikai.

Abas sacensības tiešraidē translē Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Posma turpinājumā sestdien notiks sacensības iedzīšanas distancēs, bet svētdien sportisti sacentīsies stafetēs.

Sezonas pirmajā posmā, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Zviedrijas pilsētā Estešundā, Rastorgujevs divas reizes ieņēma astoto vietu, labāko desmitniekā tiekot 20 kilometru individuālajā distancē un arī sprintā, savukārt 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, viņš pieļāva sešas kļūdas šaušanā, paliekot 20.vietā.

Tikmēr Muižniekam atgriešanās Pasaules kausa apritē izdevās ar labu startu 20 kilometru klasikā, kur viņš bija 48.vietā, kamēr sprintā palika 87.pozīcijā. Tikmēr Lūsa startēja vien garākajā distancē, ieņemot 79.vietu.

Zīmīgi, ka svētdien Hohfilcenē norisināsies Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) izpildkomitejas sēde, kurā tiks apspriests Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) otrdien pieņemtais lēmums diskvalificēt Krievijas komandu no dalības Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tāpat IBU vadība uz kopēju sapulci aicinās visas komandas, lai tās tiktu informētas par jaunāko situāciju.

Krievijas atlēti februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties pēc individuāliem uzaicinājumiem, bet viņiem būs liegts startēt zem savas valsts karoga, savukārt uz viņu formastērpiem būs uzraksts «Olympic Athlete from Russia».

Neapšaubāms Latvijas biatlona līderis ir Rastorgujevs, kurš iepriekšējā sezonā beidzot kāpa uz Pasaules kausa sacensību pjedestāla, Norvēģijā notikušajā pēdējā posmā iegūstot sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu. Viņš tobrīd atpalika vienīgi no titulētā francūža Martēna Furkada.

Līdz ar to Rastorgujevs pēc Oļega Maļuhina un Ilmāra Briča kļuva par trešo Latvijas biatlonistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla kādās no Pasaules kausa sacensībām.

Aizvadītajā Pasaules kausa sezonā Rastorgujevs noslēguma kopvērtējumā ierindojās 21.pozīcijā. Viņam sekmīgākā bija 2013./14.gada sezona, kad Latvijas vadošais biatlonists guva 16.vietu, tomēr toreiz notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs viņš tikai sprintā spēja iekļūt pirmajā desmitniekā, izcīnīdams devīto pozīciju.

Tikmēr Bendika iepriekšējā sezonā vēl nenodrošināja ceļazīmi uz nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, līdz ar to viņa līdz 21.janvārim cīnīsies par iespēju piedalīties Olimpiādē.

Iepriekšējā sezonā Bendika kopvērtējumā ieņēma 70.vietu. Savus labākos rezultātus viņa sasniedza iedzīšanas sacensībās, kur divas reizes finišēja pirmajā trīsdesmitniekā - 25.vieta Rūpoldingā un 27.vieta Hohfilcenē.

Nākamais Pasaules kausa posms norisināsies decembra vidū Francijā, kad tiks noslēgts Pasaules kausa pirmais trimestris. Janvāri norisināsies vēl trīs posmi, 21.datumā noslēdzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.