15.12.2013. 17:06

• Rastorgujevam 33.vieta PK trešā posma sprinta sacensībās vakar

Sacensības Rastorgujevs uzsāka no 33.vietas, ko sestdien bija izcīnījis sprintā. Pirmajās divās šaušanās Latvijas labākais biatlonists bija nekļūdīgs, tomēr tas neļāva pakāpties augstāk par 28.pozīciju. Trešajā un ceturtajā šaušanā Rastorgujevs kļūdījās attiecīgi vienu un divas reizes, paliekot pie pirmā trīsdesmitnieka robežas.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Norvēģis Juhanness Tingness Bē, kurš šaušanās kļūdījās vienu reizi un finišā par gandrīz 40 sekundēm apsteidza Ēriku Leseru no Vācijas, kā arī krievu sportistu Antonu Šipuļinu.

Savukārt Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 9,3 sekundes.

20 gadus vecais Bē sestdien uzvarēja arī sprinta sacensībās, kļūstot par jaunāko biatlonistu kopš 1991.gada, kurš uzvarējis kādā no Pasaules kausa posmiem. Savukārt tagad viņš kļuvis par visu laiku jaunāko sportistu, kurš uzvarējis iedzīšanas sacensībās.

Tikmēr Lesers un Šipuļins sprintā palika vien devītajā un desmitajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 306 punktiem joprojām ļoti pārliecinoši atrodas Martēns Furkads no Francijas, kurš šoreiz ieņēma 17.vietu. Otrais ar 177 punktiem ir austrietis Simons Eders, bet viņam 11 punktus zaudē Bē.

Tikmēr Rastorgujevs ar 65 punktiem atrodas 36.pozīcijā.

Desmit kilometru iedzīšanas distancē dāmām svētdien uzvaru izcīnīja Ukrainas biatloniste Vaļa Semerenko, kura iepriekš sprintā bija finišējusi trešā, četrās iedzīšanas šaušanās kļūdījās vienu reizi un finišā par 4,2 sekundēm apsteidza krievieti Irinu Starihu. Savukārt trešo vietu izcīnīja norvēģiete Tīrilla Ekhofa.

Sestdien notikušo sprinta sacensību uzvarētāja Elisa Gasparina no Šveices iedzīšanā pieļāva divas kļūdas un palika vien sestā.

Pēc izcīnītas 57.vietas sprintā iedzīšanai bija kvalificējusies arī Latvijas sportiste Žanna Juškāne, tomēr viņa svētdien uz starta neizgāja.

Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām situācija ir saspringta. Līderpozīciju ar 234 punktiem saglabāja šoreiz ceturtajā vietā finišējusī Čehijas biatloniste Gabriela Soukalova, no kuras par deviņiem punktiem atpaliek Stariha, bet trešo vietu ar 217 punktiem ieņem Gasparina.

Šis posms Francijā sākās ar stafetes sacensībām. Dāmām uzvarēja Vācija, bet vīru konkurencē panākumu izrāva Krievija. Vīru stafetē pēc pirmā etapa, ko veica Rastorgujevs, Latvija ieņēma augsto, trešo, vietu, bet noslēgumā palika 18.vietā.

Turpinājumā sestdien tika aizvadītas sprinta sacensības. Juškāne 7,5 kilometrus garo distanci veica kā 57.labākā biatloniste, bet Rastorgujevs desmit kilometru sprintā ieņēma 33.vietu. Tikmēr citi Latvijas sportisti ierindojās zemāk - Rolands Pužulis ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās vien 81.vietā, bet Toms Praulītis ar piecām kļūdām bija priekšpēdējā, 100.vietā starp finišējušajiem.

Līdz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm notiks seši Pasaules kausa izcīņas posmi, bet pēc tam norisināsies vēl trīs.

Latvijai Soču Olimpiādē jau ir viena vieta vīriešu sacensībās. Nav šaubu, ka to aizņems Rastorgujevs, kurš pagājušajā sezonā «uzziedēja», sasniedzot augstus rezultātus. Pagājušo Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs sāka negaidīti veiksmīgi un bija starp ātrākajiem slēpotājiem visu sportistu vidū, tomēr gadu mijā viņu vairakkārt piemeklēja veselības problēmas, un Latvijas sportists nepaspēja atgūties līdz pasaules čempionātam, kurā ar augstiem rezultātiem neizcēlās.

Tāpat Latvijai pēc pagājušās sezonas Nāciju kausa ieskaites rezultātiem Soču Olimpiādē pienākas viena vieta sieviešu sacensībās. Iespējams, ka Latvija dalībai Sočos saņems arī kādu īpašo ielūgumu jeb «wild card».