09.01.2016. 14:41
Šodien Rūpoldingā (Vācija) ar 12.5 kilometru iedzīšanu vīriešiem turpinājās Pasaules kausa izcīņas 4. posms biatlonā. Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās trīs reizes, bet bija ļoti ātrs distancē, kas ļāva izcīnīt 12. vietu un nodrošināt vietu masu startā. Uzvaru izcīnīja Austrijas biatlonists Simons Eders, kurš šaušanā kļūdījās vienreiz.

Par izteiktu favorītu tika uzskatīts Martēns Furkads, kurš iedzīšanā uzvarēja gan Estešundā, gan Hohfilcenē. Sprintā labāko trijniekā bija tikai norvēģi – Juhanness un Tarjei Bē, Emils Hegle Svensens. Norvēģi un austrieši tika uzskatīti par M.Furkada tuvākajiem konkurentiem. Sprintā Andrejs Rastorgujevs ieņēma 14. vietu.

Pirmo šaušanu nekļūdīgi veica Juhanness un Tarjei Bē, saglabājot sacensību divvadību. Uz trešo vietu pakāpās Martēns Furkads, kurš bija precīzs, kamēr uz ceturto vietu atkāpās Emils Hegle Svensens, kuram 4/5 šaušanā.

Korekcijas ieviesa otrā šaušana – J.Bē kļūdījās vienreiz, T.Bē divreiz, bet M.Furkads šāva nevainojami. M.Furkads kļuva par sacensību līderi, kuram pēc 3.3 sekundēm sekoja J.Bē. Trešais bija Svensens, kurš šoreiz nekļūdījās. T.Bē atkāpās uz ceturto vietu, sekoja Simons Eders (Austrija) un Ondržejs Moravecs (Čehija).

Trešajā šaušanā pa reizei kļūdījās gan J.Bē, gan M.Furkads. Eders, Svensens un T.Bē šāva nekļūdīgi. Pirmais bija M.Furkads, kuram pēc 0.6 sekundēm sekoja J.Bē. Sekoja Eders, Svensens un T.Bē. Līderu piecinieks bija 6.9 sekunžu robežās.

Ceturtajā šaušanā divreiz kļūdījās J.Bē, pa reizei kļūdījās M.Furkads, T.Bē un Svensens, kamēr nekļūdīgi šāva Eders. Eders kļuva par sacensību līderi, pēc 16.9 sekundēm sekoja M.Furkads, bet uz vietu labāko trijniekā pakāpās Mihals Šlesingrs (Čehija), kurš šaušanā sasniedza 20/20. Sprintā Šlesingrs bija astotais.

Uzvaru izcīnīja Eders, otrā vieta M.Furkadam, bet labāko trijnieku noslēdza Šlesingrs. Vēl labāko sešiniekā T.Bē, Svensens un Neitans Smits (Kanāda), kurš sprinta bija 15.

Andrejs Rastorgujevs pirmajā šaušanā kļūdījās vienreiz, atkāpjoties uz 16. vietu. Ceļā uz otro šaušanu Rastorgujevs zaudēto ātri vien atguva, jo bija gana ātrs distancē. Nekļūdīga otrā šaušana un Latvijas labākais biatlonists pakāpās uz desmito vietu, līderim zaudējot 50.1 sekundi.

Ceļā uz trešo šaušanu Rastorgujevs arvien tuvojās līderiem, atpalicību sadeldējot par vairāk nekā septiņām sekundēm. Viena kļūda pirmajā šaušanā stāvus gan lika atkal atkāpties dažas pozīcijas zemāk – 12. rezultāts. Vēl viena kļūda arī pēdējā šaušanā un 15. vieta pirms pēdējā apļa. Pēdējā aplī Rastorgujevs pārspēja dažus no konkurentiem, izcīnot 12. vietu, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts. Šodien Rastorgujevs bija otrais ātrākais distancē.

Masu startam kvalificējas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma Top25 un attiecīgā posma Top5, kas nav starp Top25 Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā. Rastorgujevs kvalificējās kā trešais labākais no tiem, kas nav kopvērtējuma Top25.

Pēcpusdienā norisināsies 10 kilometru iedzīšana sievietēm, sacensību sākums plkst. 16:15 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport.