04.06.2015. 00:02
Andrejs Rastorgujevs, Latvijas labākais biatlonists, sev atlaides nedod un turpina virzīties pretī visaugstākajām virsotnēm biatlonā. Ar personīgo treneri Intaru Berkuli viņš jau nopietni gatavojas sezonai, galveno uzmanību pievēršot šaušanai, ko nu izkopj pie bijušā Vācijas izlases trenera Klausa Zīberta.

  • Andrejs Rastorgujevs: Mēs neapstāsimies 2015. g. 28. maijs

«Darbs, kuru mēs izdarījām pirms sezonas, bija okei. Nedomāju, ka daudz kļūdījāmies, viss bija kārtībā. Nebija atbalstītāja, servisa cilvēka, un šīs divas lietas gan mūs darīja tramīgus. Sezonas gaitu iegrozīja Andreja slimība pēc pirmā Pasaules kausa posma Estersundā, pirms tam IBU kausā viņš uzvarēja. Vērtējot sezonu kopumā, domāju, ka rezultāti sasniegti ļoti labi. Vietas sešiniekā tika sasniegtas ar labu ātrumu distancē, labu šaušanu,» atskatoties uz Rastorgujeva sezonu, sacīja Berkulis.

Vairākkārt 2014./2015. gada Pasaules kausa izcīņas sezonā 27 gadus vecais Alūksnes sportists izcīnīja vietas labāko sešiniekā, būdams ļoti tuvu kāpšanai uz goda pjedestāla, kas joprojām ir Rastorgujeva mērķis jebkurās sacensībās.

«Pietrūka milimetri distancē, mērķī. Daži milimetri uz augšu, leju, pa kreisi, pa labi - un rezultāts varēja būt savādāks.

Bet sports ir nežēlīgs. Tajā pašā laikā ir jāsamierinās un jāiet uz priekšu - kas mūs nenogalina, padara stiprākus,» tā Berkulis, kurš pats savulaik bija biatlonists.

Divus gadus pirms Soču Olimpiskajām spēlēm ar Rastorgujevu šaušanas jomā strādāja krievu speciālists, bet būtiski savus rezultātus ugunslīnijā viņš neuzlaboja, tādēļ tika meklētas citas alternatīvas. Veiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā nonāca pie pazīstamā Vācijas trenera Klausa Zīberta, kas ar lielāko prieku piekrita strādāt ar Rastorgujevu. Viņš jau iepriekš sacensībās jutis līdzi Andrejam.

Zīberts bija atvērts sarunām un pieņemt Andreju pēc savas darba sistēmas.

Pie viņa Latvijas vadošais biatlonists aizvadījis jau vienu 12 dienu nometni, izšaujot 3500 patronas.

Līdz 16. jūnijam viņš Altenbergā pie speciālista mājās turpinās slīpēt šaušanas tehniku. Tāpat pielāgos šautenes laidi.

Viens posms no gatavošanās nākamajai sezonai tiks aizvadīts augstkalnes režīmā Spānijā. Jūlijā viņi turpinās treniņus Alūksnē. «Mums ir savs plāns, rezerves, un plānojam izmantot tās. Pēc tam uzaicināsim Zībertu uz kādu nometni netālu no viņa mājām. Tas būs Itālijā vai Austrijā.

Varbūt viņš piekritīs atbraukt un, protams, sezonas sākumā ir ar mieru palīdzēt mums klātienē Pasaules kausa posmos. Sekos līdzi,» sacīja Berkulis.

Rastorgujevs ātruma ziņā distancē ir starp sešiem ātrākajiem slēpotājiem, bet klupšanas akmens līdz šim bijis šaušanas precizitāte, ātrums. Ja Rastorgujevs sezonas laikā demonstrēs stabilu, precīzāku, ātrāku šaušanu, viņš kļūs par vienu no top biatlonistiem pasaulē.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties