13.09.2013. 23:55
Deivisa kausa Pasaules grupas pusfinālos pēc pirmās dienas puslīdz skaidra ir jau viena fināliste – pērnā gada čempioniem čehiem Prāgā 2-0 pārsvars pār Argentīnu, savukārt Belgradā mačā starp Serbiju un Kanādu pēc divām vienspēlēm līdzsvars 1-1.

Pagājušā gada čempioni čehi "O2" arēnā Prāgā uz "hard" seguma uzņem Argentīnu, kurai nevar palīdzēt Huans Martins Del Potro. Viņa prombūtnē viesi piektdien zaudēja abas dubultspēles. Radeks Štepāneks trīs setos uzveica māla speciālistu Huans Monako – 7:6(3), 6:3, 6:2, bet Tomāšs Berdihs pamanījās zaudēt setu Leonardo Maijeram – 6:4, 4:6, 6:3, 6:4.

Čehijas komanda vietu finālā var nodrošināt jau sestdien dubultspēlē, kurā Štepaneks un Berdihs sacentīsies ar Karlosu Berloku un Orasio Sevaljosu. Berdihs ar "US Open" dubultspēļu čempionu Štepāneku kopā zaudējuši tikai vienu no 13 dubultspēlēm Deivisa kausa ietvaros.

2010. gada čempioniem serbiem pēc pirmās dienas Belgradā uz māla telpās 1-1 pret pirmo reizi pusfinālā spēlējošo Kanādu. Pirmajā mačā serbus vadībā izvirzīja reitinga līderis Novaks Džokovičs, kurš ar 6:2, 6:0, 6:4 sagrāva Vaseku Pospišilu. Pirmdien "US Open" finālu aizvadījušais Džokovičs Belgradā ieradās tikai aizvakar, paspējot aizvadīt vien pusotru treniņu. Novaks atzina, ka, atšķirībā no vairākiem iepriekšējiem gadiem, šoreiz, pēc "US Open" spēlējot Deivisa kausā, nogurumu nejūt.

Kanādai izlīdzinājumu panāca komandas pirmais numurs Milošs Raoničs, kurš piecos setos ar 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8 uzveica Janko Tipsareviču. Raoničs 5. setā pie 4:5 (paša serve) atspēlēja mačbumbu. Tipsarevičs pēdējā setā uzņemšanā darbojās labāk, taču savas (pus)iespējas neizmantoja, ko vēlāk nācās nožēlot. Raoničam 17. geimā lielisks "bekhenda" sitiens pa līniju deva divas breikbumbas. Raoničs devās pie tīkla, pārsteidzot Tipsareviču, kurš raidīja bumbiņu tīklā. Izservēt maču Raoničam problēmu nebija. Milošs uzvarējis visas četras spēles pret Tipsareviču.

Savām komandām šajā nedēļas nogalē palīdz vēl vairāki elites pārstāvji – pēdējo divu gadu "Grand Slam" turnīru čempioni Rafaels Nadals un Endijs Marejs ar graujošām uzvarām devuši ieguldījumu savu izlašu centienos saglabāt vietu Pasaules grupā.

Spāņi Madridē ar 2-0 priekšā Ukrainai. Nadals ar 6:0, 6:0, 6:4 pazemoja Sergiju Stahovski, kurš pēc pirmā geima uzvarēšanas pacēla gaisā rokas, atzīmējot izvairīšanos un trīs "sausajiem" setiem. Tā bija otrā spēle, pirms tam Fernando Verdasko četros setos uzveica Aleksandru Dolgopolovu – 3:6, 6:4, 6:4, 6:2.

Daudz grūtāks uzdevums Lielbritānijai, kas pēc piektdienas vienspēlēm Umagā (arī uz māla) atrodas vienādās pozīcijās mačā pret Horvātiju, 1-1. Marejs pirmajā spēlē ar 6:3, 6:0, 6:3 uzveica 16 gadus veco "US Open" čempionu Bornu Čoriču. Horvāts 3. setā pat bija vadībā ar breiku, taču neizmantoja iespēju tikt līdz 4:1, no 3:1 zaudējot piecus geimus pēc kārtas. Mājiniekiem izlīdzinājumu panāca Ivans Dodigs, kurš ar 6:3, 6:2, 6:3 pārspēja Danielu Evansu. Horvātijai nevar palīdzēt Marins Čiličs, kura dopinga lieta tiek izskatīta šajās dienās Londonā.

Čehija – Argentīna 2-0