12.06.2014. 08:24
Ņujorkas Rangers vārtsargs Henriks Lundkvists trešdien atvairīja 40 metienus, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) ceturtajā finālspēlē.

Aizvadītajā mačā Rangers ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) savā laukumā pieveica Losandželosas Kings, sērijā līdz četrām uzvarām, samazinot deficītu līdz 1-3.

Pēc Benuā Pulo un Martēna Senluī precīziem metieniem spēles pirmajā pusē "Rangers" izvirzījās vadībā ar rezultātu 2:0. Dastins Brauns vēl vienus vārtus atguva, tomēr cīņas pēdējā 31 minūte aizritēja nerezultatīvi.

Zīmīgi, ka pēdējā trešdaļā Rangers izdarīja tikai vienu metienu, bet kopā pa Džonatana Kvika vārtiem meta 19 reizes, kamēr Kings atbildēja ar 41 raidījumu.

Komandu piektā cīņā, kas atkal var kļūt par pēdējo sērijā, piektdien notiks Losandželosā.

Vienīgo sekmīgo atspēlēšanos pēc nonākšanas iedzinējos ar 0-3 Stenlija kausa finālā 1942.gadā īstenojusi Toronto vienība Maple Leafs.

Pirms tam šosezon Kings komanda kļuva par pirmo līgas vēsturē, kas vienā izslēgšanas turnīrā trīs reizes tikusi līdz septītajai spēlei, bet tajā allaž uzvarējusi, turklāt vienmēr paveikusi to izbraukumā.

Kings komanda Stenlija kausu vienīgo reizi izcīnīja 2012.gadā, bet pirms tam finālā spēlēja arī 1993.gadā.

Arī 2012.gada finālā pret Ņūdžersijas Devils komandu Kings izvirzījās vadībā ar 3-0, taču sērija noslēdzās pēc sešām spēlēm.

Tikmēr Ņujorkas klubs Stenlija kausu izcīnījis četras reizes - 1928., 1933., 1940. un 1994.gadā. Iepriekšējais triumfa gads vienlaicīgi bija līdz šim pēdējā reize, kad komanda spēlējusi finālā.

Pērn pie Stenlija kausa tika Čikāgas Blackhawks komanda, kas šosezon zaudēja Kings hokejistiem Rietumu konferences finālsērijā.