01.07.2014. 23:57

, LSM.LV - Sports

Vimbldonā pasaules ranga līderis cīņā pret reitinga otrā simta spēlētāju nebija zaudējis kopš 1992.gada, kad Džims Kurjē piekāpās Andrejam Oļhovskim. Kirgioss ir arī 10 gados pirmais tenisists, kas, Vimbldonā spēlējot ar īpašo ielūgumu, ticis ceturtdaļfinālā.

Savukārt Vimbldonas 2008. un 2010.gada čempionam Nadalam trešo gadu pēc kārtas nācās piedzīvot lielu vilšanos. Arī pērn un aizpērn viņš zaudēja spēlētājiem, kas rangā ir ārpus pirmā simta, turklāt netika tālāk par otro kārtu.

Kirgioss ceturtdaļfinālā tiksies ar kanādieti Milošu Raoniču, bet pāra uzvarētāju gaidīs Šveices tenisistu Rodžera Federera un Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja Stana Vavrinkas cīņas veiksminieks.

Uz iekļūšanu otrā pusfinālā pretendēs ar pirmo numuru izliktais serbs Novaks Džokovičs, kura pretinieks būs Horvātijas tenisists Marins Čiličs, bet pašreizējo čempionu britu Endiju Mareju gaida tikšanās ar Bulgārijas spēlētāju Grigoru Dimitrovu.

Sievietēm ceturtdaļfinālā otrdien netika bijusī čempione krieviete Marija Šarapova, kuru ar 7-6 (7-4), 4-6, 6-4 pārspēja Vācijas tenisiste Angelika Kerbere. Jau trešajā kārtā iepriekš izstājās pasaules pirmā rakete amerikāniete Serena Viljamsa, kura piekāpās francūzietei Alizē Kornē. Ceturtdaļfinālā Kornē gan netika, jo zaudēja Kanādas tenisistei Eižēnijai Bušārai.