17.12.2012. 22:18

"Aizsardzībā nespējām nosegt Kalatesa un Mariča tandēmu, zaudējām cīņu zem groziem un soda laukumā nespējām izdarīt pretsparu," basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Ramūns Butauts pēc zaudējuma pret Krievijas čempionāta bronzas medaļniekiem "Lokomotiv-Kubaņ" uzskaitīja neveiksmes iemeslus un sniedza vērtējumu par komandas sniegumu VTB līgas pirmajā aplī.

“VEF spēlē agresīvu un atlētisku basketbolu. Komandas spēle, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kļuvusi sabalansētāka. Zinājām, ka Rīgā klāsies grūti, jo šosezon te zaudēja “Žalgiris” un citas komandas piedzīvoja fiasko. Mums neizdevās apturēt Roulendu, taču ar labām sekmēm neitralizējām citus rīdzinieku snaiperus, piemēram, Janičenoku, Zavacku un Bertānu, tāpat Bērziņu. Mūsu aizsardzība īpaši labi nostrādāja ceturtajā ceturtdaļā, kad pretinieki vairākas minūtes nespēja gūt punktus. VEF spēlētājiem metienus nācās izmest pēdējā brīdī vai neērtās situācijās, pāri rokām.

Basketbolā daudz nosaka pirmā numura spēle. Par to var pārliecināties pēc Nika Kalatesa snieguma, kurš gūst punktus, izdara piespēles un rada komandai pārliecību. Esam tikuši pāri sezonas sākumam, kad četri mūsu spēlētāji atradās “bedrē” pēc starta Olimpiskajās spēlēs. Kādu laiku meklējām sapratni laukumā un labākās sadarbības, taču tagad sācies pacēlums. Mūsu mērķis ir nākotnē spēlēt Eirolīgā. Vēlamies parādīt cienīgu sniegumu katrā spēlē.”

“Mēs spēlējām labi. Daudzas komandas atbrauc uz Rīgu un zaudē, taču ar mums tā nenotika. Zinājām, ka VEF ir laba komanda, tāpēc bijām attiecīgi sagatavojušies. Krasnodarā piekritu spēlēt trenera dēļ, nejūtos apbēdināts, ka esmu pārnācis uz šejieni no Atēnu “Panathinaikos”. Mans pienākums ir palīdzēt vadīt komandu un ceru, ka spēsim paveikt īpašas lietas, piemēram, iekļūt Eirolīgā. Ierados, lai komandā notiktu pārmaiņas. Darīšu visu, lai mēs spēlētu labāk.”

“Pateicos uzticamākajiem līdzjutējiem, kuri ieradās mūs atbalstīt. “Lokomotiv-Kubaņ” bija labāka komanda par mums. Aizsardzībā nespējām nosegt Kalatesa un Mariča tandēmu, zaudējām cīņu zem groziem un soda laukumā nespējām izdarīt pretsparu. Antanas bija slims, centāmies atspiest pretiniekus perimetrā un piespiest viņus mest no tālienes.

Sešas uzvaras pirmajā aplī nav slikts rezultāts. Kā treneris gribētu vēl labākus sasniegumus, taču kopumā esam nospēlējuši pieklājīgi. Uzticos spēlētājiem.Viņi ir īsti profesionāļi, tāpēc Ziemassvētku brīvdienās esam atļāvuši spēlētājiem uz trīs pilnām dienām aizbraukt mājās.”

“Zinājām, ka “Lokomotiv-Kubaņ” ir laba komanda. Lai uzvarētu, mums bija labi jācīnās par atlēkušajām bumbām un kārtīgi jānostrādā aizsardzībā. Šoreiz pretinieku uzbrukums un spēle zem groziem izrādījās labāka. Rīgā esmu iejuties labi. Laika apstākļi mani nebiedē, jo esmu dzīvojis Ņujorkā. Komanda ir laba, atbalstītāji arī, tāpēc cenšos izmantot un attīstīt savu potenciālu, lai kļūtu par labāku spēlētāju.”

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
VEF Rīga - Lokomotiv
12.19  21.63 
83% 0% 17%  
  Visas spēlesPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties