10.01.2014. 18:06
Vēl viens skaļs pieteikums saņemts "Rally Liepāja" sacensībām, kas būs Eiropas čempionāta (ERC) posms. Uz starta gatavojas iziet pazīstamais rallists Kreigs Brīns.

"Peugeot Rally Academy" komanda "Rally Liepāja" pieteikusies ar divām ekipāžām. Īrs Kreigs Brīns startēs ar jaudīgo "Peugeot 207 S2000" automašīnu, kamēr francūzis Stefans Lafevrē pilotēs "Peugeot 208 R2". Tieši Latvijas posmā komanda uzsāks savu 2014. gada rallija programmu.

Faktiski šī ir uzskatāma par "Peugeot" rūpnīcas komandu. Tās mērķis ir attīstīt jaunos talantus un tieši tādi šobrīd ir abi iepriekš minētie braucēji. Pateicoties pērn gūtajai uzvarai "208 Rally Cup France" čempionātā, sastāvā šogad iekļauts arī Kevins Abrings, kurš sezonu sāks tikai martā, kad homologāciju būs ieguvusi jaunā R5 klases automašīna "Peugeot 208 T16". Vēlāk ar tādu brauks arī Brīns, taču pagaidām to vēl nav iespējams izmantot.

Brīns latviešu rallija līdzjutējiem nav svešs, jo Eiropas čempionāta posmā Latvijā startēja jau pirms gada, kad izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien somam Jāri Ketomā. Pagājušajā sezonā Brīns startēja kopumā astoņos posmos un, lai gan uzvaras neguva, tika pie pieciem pjedestāliem un trešās vietas kopvērtējumā. Ātrāki par viņu 2013. gadā kopumā bija tikai Jans Kopeckis un Braiens Bufjē, kurš Brīnu apsteidza par nieka 4 punktiem.

Šosezon 23 gadus vecajam Brīnam ar R5 auto paredzēts startēt ERC posmos Grieķijā, Īrijā, Azoru salās, Beļģijā, Čehijā, Šveicē un Francijā. Savukārt Abrings ar tādu pašu mašīnu brauks visos tajos pašos posmos, izņemot Šveices ralliju. Lafevrē šī gada plānā ir četras ERC sacensības ar minēto R2 klases mašīnu.

Nevar nepieminēt, ka drīzumā gaidāmajā Zviedrijas rallijā Brīns piedzīvos debiju pie pēdējās paaudzes WRC mašīnas stūres. Šis iznāciens uz pasaules čempionāta skatuves ar "Ford Fiesta RS WRC" viņam pagaidām šajā gadā ieplānots kā vienīgais. Brīns iepriekš bijis JWRC un SWRC čempions.

Atgādinām, ka dalību "Rally Liepāja" jau iepriekš apstiprināja "Skoda" rūpnīcas komanda, ko pārstāvēs Esapeka Lapi un Zeps Vīgands. Viņu rīcībā būs "Skoda Fabia S2000" spēkrati. No jaudīgāko klašu pārstāvjiem dalībai ERC otrajā posmā jau apstiprināti arī Rauls Jētss ("Ford Fiesta R5"), Žans-Mišels Raū ("Peugeot 207 S2000"), Roberts Adolfs ("Skoda Fabia S2000") un Marko Tempestini ("Ford Fiesta R5").

Izmantotie resursi:Homepage FIA ERC - ERC European Rally...LRČget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties