09.06.2015. 08:48
Svētdien, 7. jūnijā Gulbenes apkārtnes ceļos norisinājās rallijsprints «Gulbis 2015″. «Gulbja» organizatori šogad bija nolēmuši pieturēties pie pārbaudītām vērtībām, veidojot rallijsprinta trasi pa klasiskajiem Gulbenes pusē notiekošo ralliju ātrumposmiem.

Ātrākā ekipāža rallijsprinta kopvērtējumā un 4WD Open klasē «Gulbī» bija Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks ar Mitsubishi Lancer EVO X. Vorobjova ekipāža uzvarēja četros ātrumposmos no sešiem, kamēr divos ātrākie bija Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (Mitsubishi Lancer EVO IX), finišā zaudējot līderiem braucējiem tikai 2.5 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Rolands Jaunzems/Aleksandrs Innuss (Mitsubishi Lancer EVO VIII), kuri no Vorobjova atpalika 39 sekundes.

Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer EVO IX), kuri cīnās par Latvijas rallijsprinta čempionu titulu, ierindojās ceturtajā vietā «4WD Open» klasē, pārspējot rallija braucējus Gunti Lielkāji/Vilni Miķelsonu (Mitsubishi Lancer EVO IX).

Izcīnot sesto vietu absolūtajā vērtējumā, par 4WD klases uzvarētājiem kļuva Mareks Švarcs Švampāns/Armands Lūkins (Subaru Impreza). Atpaliekot vairāk par 1 minūti, otro vietu klasē guva Edgars Piļka/Igors Sidorovs (Subaru Impreza), bet trešā vieta Mikum Neško/Mārtiņam Briedim (Subaru Impreza), kuri, pēc smagās avārijas iepriekšējā posmā, startēja ar jaunu auto.

2WD Open klasē ātrākā ekipāža bija liepājnieki Renārs Francis/Gunars Francis (BMW 325), kuriem izdevās saglabāt 8.7 sekunžu pārsvaru pār otrās vietas ieguvējiem Jāni Kricki/Rolandu Laizānu (VW Golf). Trešajā vietā klasē viesi no Somijas - Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens (Citroen C2R2 MAX).

Mārcis Strautiņš/Guntis Mūrnieks (Suzuki Ignis) tikmēr kļuva par uzvarētājiem 1600klasē, kur par 17 sekundēm uzveikti Mārtiņš Kalniņš/Romāns Ivanovs (Honda Civic). Trešā vieta šajā ieskaites klasē Kristapam Lācim/Mārtiņam Ziemelim (VW Golf).

Klasika 3000 ieskaitē savukārt uzvaras laurus plūca Aigars Tīdmanis/Jānis Bumbulis (BMW 325), kuriem pārliecinošs 1 minūtes un 42 sekunžu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem Tomu Bindi/Aigaru Eglāju (VAZ 21061). Trešo vietu izcīnīja Edgars Grīnītis/Arvis Grīnītis (VAZ 21063).

Jāpiemin, ka jau pirmā ātrumposma sākumā smagu avāriju piedzīvoja Atis Ozoliņš/Igors Bambulis (BMW e30sport). Tāpat pirmajā ātrumposmā izstājās Kārlis Nebars/Andžejs Jankovskis (Subaru Impreza), kurus pievīla jaunais motors. Izstājoties pēdējā ātrumposmā, rallijsprintu «Gulbis 2015″ nebeidza arī Jānis Cielēns/Salvis Rambols (VW Golf 2), kuri pirms tam bija piektie 2WD Open klasē. Kopumā izstāšanos piedzīvoja piecas ekipāžas.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa