31.08.2013. 20:36
Rallijā Kurzeme 2013 uzvaru guva sacensību galvenais favorīts Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu, kuri rallijā piedalījās ar ļoti spēcīgo Ford Focus WRC automašīnu. Līdz ar to G.Gross kļuvis par trīskārtējo rallija Kurzeme uzvarētāju, portālu Diena.lv informēja rallija organizatori.

Iepriekš G.Gross uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Liepājā kāpa 2010. un 2011.gadā. Otrais palika Ots Tanaks, bet trešais - Egons Kaurs.

Pirms sacensībām daudzi prognozēja G.Grosa pārliecinošu uzvaru, tomēr pavisam viegli tā jaunajam Igaunijas čempionam absolūtajā vērtējumā nenāca. Rallija pirmajā dienā, kad visi cīnījās ar biezajiem putekļiem, kam vēlāk nāca klāt migla un tumsa, G.Gross izcīnīja uzvaras piecos ātrumposmos no septiņiem, tuvāko sekotāju Egonu Kauru apsteidzot vien par 8,68 sekundēm.

Savukārt rallija otrajā dienā piepildījās daudzkārtējā Latvijas čempiona Ivara Caunes prognozes, ka O.Tanaks, kurš pēc pirmās dienas atradās trešajā vietā, ar nomināli vājāko N4 grupas Subaru Impreza spēs cīnīties ar G.Grosu. O.Tanaks uzvarēja dienas pirmajos divos ātrumposmos, atgūstot 4,81 sekundi un līdera pārsvaru sadeldējot līdz 5,54 sekundēm. Rallija 10.ātrumposmā gan tika pieļauta kļūda, kā rezultātā zaudēts dārgais laiks. Atlikušajos ātrumposmos O. Tanakam ar WRC braucošo tautieti pārspēt neizdevās, līdz ar to G.Grosam izdevās izcīnīt trešo uzvaru Kurzemē.

Par lielāko rallija Kurzeme neveiksminieku būtu uzskatāma Krievijas ekipāža Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs. Vispirms ekipāža sešas minūtes nokavēja ierašanos pirmajā laika kontrolē, kā rezultātā tā saņēma vienu soda minūti. Rallija pirmajā dienā A.Lukjaņuks bija fantastiski ātrs, un trasē G.Grosam pēc septiņiem ātrumposmiem zaudēja 4,82 sekundes. Rallija otrās dienas otrajā ātrumposmā automašīnai sabojājās eļļas spiediena rādītājs, kādēļ ekipāža pieņēma lēmumu braukt piesardzīgi, un īsajā 4,7 kilometrus garajā ceļa posmā tika zaudēta vēl viena minūte. Kad A. Lukjaņukam tomēr bija izdevies pacelties līdz trešajai vietai Latvijas čempionāta N4 grupas ieskaitē, turklāt pusotru sekundi priekšā Aivim Eglem, kas viņam saglabātu izredzes cīņā par čempiona titulu šosezon, rallija garākajā ātrumposmā sabojājās sajūgs, un ekipāža tomēr bija spiesta izstāties. Tiesa, pirms tam Vecpils ātrumposmā A.Egle rādīja savu labāko sniegumu un A.Lukjaņukam atspēlēja četras sekundes.

Līdz ar to A.Egle pirms pēdējā čempionāta posma kļuvis par 2013.gada Latvijas čempionu N4 grupā.

Pēc desmitā ātrumposma ģeneratora problēmu dēļ izstāties nācās tā brīža pārliecinošam līderim N4 grupā Latvijas čempionāta ieskaitē Sīmam Plangi.

Labākais no Latvijas sportistiem rallijā bija ar Latvijas licenci startējošais Krievijas pilots Vasilijs Grjazins, kurš finišēja ceturtais, no G.Grosa atpaliekot divas minūtes un 14 sekundes. Savukārt piektajā vietā ierindojās Jānis Vorobjovs, kuram tikai priekšpēdējā ātrumposmā izdevās apsteigt igauņu braucēju Timmu Korgi. Septīto vietu kopvērtējumā ieņēma Mārtiņš Svilis, bet astotajā vietā ierindojās Markus Abrams, kurš tikai pēdējā ātrumposmā pārspēja A.Egli.

N4 grupā uzvaru svinēja O.Tanaks, otrais palika E.Kaurs, bet pēdējo vietu uz goda pjedestāla izcīnīt izdevās J.Vorobjovam. Latvijas čempionāta ieskaitē N4 grupā labākais bija J.Vorobjovs, viņam sekoja T.Korge un A.Egle. ceturtās vietas īpašnieku no goda pjedestāla šķīra jau piecas minūtes.

Rallija pirmā diena aizritēja ļoti smagos apstākļos. Pirmajos trīs ātrumposmos sportisti cīnījās ar putekļu dēļ samazinātu redzamību. Rēķinoties ar gaidāmo tumsu un vēl arī miglu, kas sacensības padarītu ļoti bīstamas, tiesneši pieņēma lēmumu starta intervālu palielināt no vienas līdz divām minūtēm. Otrajā aplī atkārtotajos ātrumposmos trase bija nedaudz notīrījusies un putekļu bija nedaudz mazāk, tomēr šādos apstākļos ļoti liela nozīme bija precīzi pierakstītai stenogrammai un ekipāžas meistarībai.

Otrajā dienā lija lietus, trase bija slapja un slidena.

Kopumā rallijam bija pieteikušās 105 ekipāžas, no kurām 37 startēs Latvijas, bet 34 – Igaunijas čempionāta ieskaitē, bet 27 ekipāžas veica saīsinātu distanci kā rallijsprinta dalībnieki. Līdz finišam netika 31 ekipāža.

Rallijs Kurzeme ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada.