22.09.2013. 09:30
Polijas labākā tenisiste Agņeška Radvaņska svētdien Seulā uzvarēja WTA "International" sērijas turnīrā, izcīnot pirmo titulu kopš janvāra. Tikmēr dienu iepriekš tādas pašas nozīmes sacensības Guaņču triumfēja Ķīnas tenisiste Šuaja Žana, gūstot pirmo WTA titulu karjerā.

Seulas turnīrs faktiski noritēja "pēc plāna". Pagājušā gada čempione Karolīna Vozņacki titulu neaizstāvēja, bet līdz finālam tika ar 1. numuru izliktā Polijas labākā tenisiste Agņeška Radvaņska un ar 3. numuru izsētā Krievijas pārstāve Anastasija Pavļučenkova. Ar 2. numuru izliktā Marija Kiriļenko izstājās 2. kārtā, ar 3:6, 1:6 kapitulējot bez nedēļas 43 gadus vecajai Kimiko Datei-Krumai. Tiesa, Mašai bija labs attaisnojums – savainojums, kura dēļ viņa nākamajā nedēļā nevarēs spēlēt arī lielajā "Premier 5" turnīrā Tokijā.

Līdz finālam pretinieces grāvusī Radvaņska (līdz finālam zaudēti tikai 11 geimi) ar Pavļučenkovu pēdējo reizi tikās pirms nepilna mēneša Ņujorkā, kur krieviete neizmantoja savas iespējas un zaudēja ar 4:6, 6:7(1). Kopējā bilance 2-1 Agas labā. Arī šoreiz Pavļučenkovai bija ļoti labas iespējas uzvarēt, taču jau atkal tās netika izmantotas.

Radvaņska atspēlējās un 2:45 stundu ilgā mačā uzvarēja ar rezultātu 6:7(6), 6:3, 6:4. Izšķirošajā trešajā setā Radvaņska septītajā geimā servi spēja noturēt no 0:40. Pavļučenkova vēl vienu breikbumbu nespēja realizēt devītajā geimā, bet 10. geimā viss bija beidzies. Servējot par mača turpināšanu pie rezultāta 4:5, Nastjai divas rupjas kļūdas, iesitot tīklā. Radvaņskai noslēdzošajā setā pirms pēdējā geima nebija nevienas breika iespējas.

24 gadus vecā Radvaņska izcīnījusi trešo WTA vienspēļu titulu 2013. gadā. Abi iepriekšējie gūti sezonas pirmajos divos turnīros, kad Agai janvārī ar deviņu uzvaru sēriju izdevās uzvarēt gan Oklendā, gan Sidnejā. Karjerā kopumā Radvaņskai 13. vienspēļu tituls (finālos 13-5 bilance). Radvaņska uz Tokiju dosies ar 280 reitinga punktiem un 112 467 dolāriem, bet Pavļučenkovai tiks 200 punkti un 56 233 dolāru prēmija.

Spēle Rezultāts
(1) Agnieszka Radwanska – (3) Anastasia Pavlyuchenkova 6:7(6) 6:3 6:4
(1) Agnieszka Radwanska – Lara Arruabarrena 6:0 6:2
(3) Anastasia Pavlyuchenkova – Francesca Schiavone 7:6(11) 7:6(6)
(8) Annika Beck – Risa Ozaki 3:6 7:6(5) 6:4
Alexandra Dulgheru – Sung-Hee Han 6:0 7:6(0)
2004. Marija Šarapova Krievija

Guaņču šonedēļ pārsteigumu netrūka. Pagājušā gada čempione Sūveja Šeja izkrita jau 2. kārtā, ar graujošu 2:6, 2:6 kapitulējot ranga 112. vietā esošajai Šuajai Žanai, kura sacensībās piedalījās, pateicoties "wild card". Ar pirmo numuru izliktajai rumānietei Soranai Kirstejai turnīrs beidzās ar pērienu 1. kārtā no pagājušajā nedēļā Taškentā uzvarējušās Bojanas Jovanovski – 2:6, 1:6. Ceturtdaļfinālus sasniedza tikai trīs izsētās tenisistes, bet finālu – neviena!

Jau pieminētā Žana pirmo reizi aizspēlējās līdz WTA vienspēļu finālam, kurā viņas pretiniece bija dubultspēlēs [2010. gadā uzvaras Vimbldonā un "US Open"; karjerā kopumā 14 dubultspēļu tituli] slavu ieguvusī amerikāniete Vanja Kinga. Viņa zemā ranga dēļ (124. vieta) turnīru bija spiesta sākt no kvalifikācijas, piecās no sešām spēlēm ceļā uz finālu uzvarot trīs setos. Vairākās no šīm spēlēm viņa spēja atspēlēties – 1:4 trešajā setā pret Jovanovski, 1:6, 2:5 pret Moniku Puigu un visbeidzot pusfinālā trešajā setā atspēlēts breiks, divarpus stundās uzveicot Čī Čenu – 3:6, 7:5, 6:3.

Kamēr Kinga bija patērējusi ļoti daudz spēka (fināls arī dubultspēlēs), Žanai vieglāks turnīrs – četras uzvaras divos setos, visgraujošāko panākumu gūstot pusfinālā pret Ivonni Moisburgeri – 6:1, 6:1. Abas finālistes iepriekš bija tikušās vienu reizi, 2011. gadā Tokijā pārliecinošu uzvaru gūstot Kingai – 6:1, 6:0. Iepriekšējos mačos kortā atstātā enerģija Kingai vakar būtu noderējusi, jo spēka pietika tikai vienam setam – Žanai uzvara ar rezultātu 7:6(1), 6:1. Ķīnas tenisiste uzvarēja 16 no pēdējām 17 izspēlēm izcīnot savu karjeras pirmo WTA vienspēļu titulu.

Kingai šis bija otrais vienspēļu fināls karjerā. Pirmo viņa sasniedza 2006. gadā, kad izdevās uzvarēt Bangkokā. Kinga zaudēja arī dubultspēļu finālā, kopā ar Gaļinu Voskobojevu piekāpjoties Šejai un Šuajai Penai – 3:6, 6:4, 10:12. Atgriežoties pie vienspēļu čempiones, 24 gadus vecajai Žanai līdz šim labākais rezultāts WTA tūrē bija Guaņču pusfināls 2010. gadā. Žana sestdien kļuva par piekto Ķīnas tenisisti, kurai izdevies izcīnīt WTA titulu vienspēlēs. Na Lī ir septiņi, Čenai četri, Janai Zi un Sunai Tiantianai pa vienam.

Žana šonedēļ nopelnīja 280 reitinga punktus un 112 080 dolāru prēmiju, bet Kingai tiks 200 punkti un 56 040 dolāru. Žanas uzvara nozīmē to, ka otro nedēļu pēc kārtas kādā no WTA turnīriem uzvarējusi ar "wild card" spēlējusī tenisiste – pirms septiņām dienām Kvebekā to paveica Lucija Šafaržova.

Shuai Zhang – Vania King 7:6(1) 6:1
Vania King – Jie Zheng 3:6 7:5 6:3
Shuai Zhang – Yvonne Meusburger 6:1 6:1
Yvonne Meusburger – (2) Alize Cornet 6:4 6:1
Jie Zheng – (3) Laura Robson 1:6 7:6(6) 6:2
Vania King – (8) Monica Puig 1:6 7:5 7:6(5)
Shuai Zhang – Johanna Konta 7:5 6:3
(2) Alize Cornet – Karolina Pliskova 7:6(4) 6:0
(3) Laura Robson – Saisai Zheng 6:3 7:6(4)