30.06.2014. 22:00
Būdamas favorītes savos mačos, zaudējumus Vimbldonas 4. kārtā piedzīvoja Agņeška Radvaņska un Karolīna Vozņacki. Abas lietainajā pirmdienā zaudēja divos setos, tādā veidā piekāpjoties attiecīgi Barborai Zahlavovai Stricovai un Jekaterinai Makarovai.

Pirmo reizi "Grand Slam" vēturē 4. kārtu sasniedza uzreiz četras Čehijas tenisistes. Trīs no viņām šodien spēja tikt līdz ceturtdaļfinālam. Vienai no trim tas izdevies pirmo reizi karjerā. Iepriekšējā kārtā turnīra 2. raketi Na Lī uzvekusī Barbora Zahlavova Stricova atkal nospēlēja lieliski, pirmo reizi četros mačos uzvarot Karolīnu Vozņacki – 6:2, 7:5.

Vozņacki čehieti bija apspēlējusi visos trīs iepriekšējos mačos, pie tam allaž divos setos. Šodien Dānijas pirmā rakete nespēja uzvarēt ne mačā, nedz arī kaut vienā setā. Zahlavova Stricova lieliski variēja ar spēli, teicami uzbrūkot ne vien garajās izspēlēs no gala līnijas, bet arī regulāri izceļoties ar precīzām darbībām pie tīkla. Šodien īpaši izceļams Barboras diagonālais "bekhends".

Vozņacki 2. setā pie 4:5 atspēlēja divas mačbumbas. Zahlavovai Stricovai bija iespēja realizēt otro, taču viņu pievīla spēle pie tīkla, kas šodien kopumā bija ļoti labā līmenī (27/31!). Otro reizi servējot par palikšanu setā, Karolīna saskārās ar vēl vairākām mačbumbām. Ar dominējošo uzbrukumu izdevās atspēlēt vēl trīs, taču tad sekoja dubultkļūda. Sestā reize Zahlavovai Stricovai bija veiksmīga, izceļoties ar precīzu "dropšotu". Barbora četros mačos nav zaudējusi nevienu setu.

Vozņacki šodien varēja kļūt par 13. aktīvo tenisisti, kura līdz ceturtdaļfinālam tikusi visos četros "Grand Slam" turnīros. Karolīna Vimbldonā 4. kārtas barjeru nepārvarēja ceturto reizi (2009-11, 2014). Zīmīgi, ka junioros viņa vienīgo "Grand Slam" titulu izcīnīja tieši Vimbldonā (2006), bet pieaugušo līmenī šis ir viņas vājākais "major" turnīrs.

Zahlavovas Stricovas pretiniece ceturtdaļfinālā būs 2011. gada čempione Petra Kvitova, kura piekto reizi tikpat mačos tika galā ar Šuaju Pungu, ķīnieti sagraujot ar 6:3, 6:2. Kvitova Vimbldonas ceturtdaļfinālā spēlēs piekto gadu pēc kārtas. Petra pirmos divus ceturtdaļfinālus uzvarēja, bet nākamos divus zaudēja.

2012. gada fināliste Agņeška Radvaņska pirmajos trīs mačos pret rangā ievērojami zemāk esošām tenisistēm uzvarēja ļoti viegli, bet šodien beidzot saskārās ar pirmo nopietno pārbaudījumu. Un to neizturēja, bez īpašiem variantiem kapitulējot Jekaterinai Makarovai – 3:6, 0:6.

Radvaņska 1. setā savu servi zaudēja divas reizes, setu pabeidzot ar dubultkļūdu. Tas bija ceturtās setbumbas izspēlē. Makarova pirmās trīs setbumbas neprata izmantot, allaž neprecīzi atsitot pretinieces servi. Radvaņska šodien acīmredzami nebija savā ādā, bet Makarova spēlēja pārliecinoši, izmantojot savus trumpjus – servi un "forehand" sitienu. Abi uz zāliena seguma ir ļoti efektīvi.

Radvaņska Makarovai zaudējusi pēdējos divus mačus. Zīmīgi, ka abi bijuši "Grand Slam" ietvaros. Pērn "US Open" 4. kārtā Krievijas tenisiste bija pārāka ar 6:4, 6:4. Tā Katjai bija pirmā uzvara četros mačos pret Polijas ilggadējo tenisa līderi. Makarova pirmo reizi spēlēs Vimbldonas ceturtdaļfinālā. Līdz labāko astoņniekam viņa no "major" turnīriem nav tikusi vienīgi Parīzē (labākais rezultāts – 4. kārta).

Makarovas nākamā pretiniece divu kreiļu mačā būs dienas graujošāko uzvaru guvusī Lucija Šafaržova, kura ar 6:0, 6:2 pazemoja pirmo reizi "Grand Slam" turnīros spēlējošo tautieti Terēzu Šmitkovu. Viņa pirmo reizi izgāja "major" sacensību kvalifikāciju, iepriekšējā kārtā atspēlēja divas mačbumbas pret Bojanu Jovanovski, bet šodien karjeras nozīmīgākajā mačā bija bezspēcīga. Šafarova tikai otro reizi spēlēs "Grand Slam" ceturtdaļfinālā. Pirmais viņai bija 2007. gadā Melburnā, kur zaudēts Nikolai Vadišovai. Arī Makarovai pirmais Vimbldonas ceturtdaļfināls.

Pagājušā gada fināliste Sabīne Liziki 3. kārtas mačā revanšējās Anai Ivanovičai par zaudējumu aprīlī Štutgartē (1:6, 3:6), serbieti apspēlējot ar 6:4, 3:6, 6:1. Mačs šodien atsākās ar 2. seta trešo geimu, Ivanovičai spēlējot ļoti straujā tempā. Ja 2. setā vāciete bija bezspēcīga, tad 3. setā viņa Anai variantus neatstāja. Liziki regulāri apdraudēja pretinieces otro servi, kā arī izvairījās no spēlēšanas uz Ivanovičas bīstamo "forehand".

Liziki rīt 4. kārtā sacentīsies ar Jaroslavu Švedovu. Kazahstānas tenisiste pret septiņu uzvaru sēriju sasniegušo Medisonu Kīsu nedēļas nogalē taibreikā uzvarēja 1. setu, bet 2. seta taibreiks sestdienas vakarā nesākās tumsas dēļ. Mačs šodien netika pabeigts, jo Īstbornas čempione Kīsa uz cīņu neizgāja kājas savainojuma dēļ. Amerikānietei sestdien spēles laikā bija nosaitētas abas kājas. Kīsa šorīt mēģināja iesildīties, taču ātri saprata, ka spēlēt nevarēs. Švedovai uzvara ar rezultātu 7:6(7), 6:6(0).

Šodien Vimbldonā lietus dēļ bija divi pārtraukumi, no tiem pirmais pēcpusdienā bija stundu ilgs, bet otrais pievakarē divreiz ilgāks.