18.10.2015. 15:00
Uzvarot "International" sērijas turnīrā Tjaņdziņā, Polijas labākā tenisiste Agņeška Radvaņska piekto gadu pēc kārtas kvalificējās "WTA Finals". Tikmēr Vācijas pirmajai raketei Andželikei Kerberei tas oficiāli vēl nav izdevies, jo viņa Honkongas finālā zaudēja Jeļenai Jankovičai.

Agņeška Radvaņska šonedēļ piecos mačos Ķīnā nezaudēja nevienu setu, un tikai viena pretiniece (Jeļizaveta Kuļičkova ceturtdaļfinālā) polieti aizvilka līdz taibreikam. Fināls Agai izdevās ļoti viegls, nieka 58 minūtēs ar 6:1, 6:2 sagraujot pirmoreiz WTA finālā spēlējušo Danku Koviniču. Viņa kļuva par pirmo Melnkalnes tenisisti, kurai izdevies sasniegt WTA finālu.

Un Koviničai sākums bija pat ļoti labs. Viņa bez uztraukuma uzvarēja pirmajā geimā, bet otrajā ieguva trīs breikbumbas (0:40). Lielā iespēja tika palaista vējā, pirmās divas breikbumbas izniekojot ar kļūdām. Trešo Radvaņska atspēlēja pati. Turpinājums Koviničai bija bezcerīgs, jo viņa regulāri titulētajai polietei piekāpās garajās izspēlēs. Koviničai ir spēks, bet Radvaņskai – prāts. Finālā uzvarēja otrais.

Radvaņskai karjeras 16. WTA vienspēļu tituls (bilance finālos: 16-7). Zīmīgi, ka abus titulus šogad Aga izcīnījusi Āzijā – Radvaņska septembrī uzvarēja "Premier" turnīrā Tokijā. Pateicoties labam rudens posmam, Radvaņska kvalificējās "WTA Finals", kur spēlēs piekto gadu pēc kārtas.

Neilgi pēc kvalificēšanās Radvaņska diezgan paredzami atsauca dalību no Maskavas turnīra (oficiālā versija – pleca savainojums), kas jau sākotnēji viņai bija kā rezerves plāns – gadījumā, ja vēl nepieciešami punkti. Starp citu, uzreiz pēc tikšanas uz Singapūru no braukšanas uz Krievijas galvaspilsētu atteicās Petra Kvitova.

Radvaņska pērn Singapūrā pusfinālā zaudēja Simonai Halepai. Līdz pusfinālam viņa tika arī 2012. gadā Stambulā, toreiz piekāpjoties Serēnai Viljamsai. Radvaņska sezonas finālturnīram ir kvalificējusies piekto reizi pēc kārtas, bet spēlēs septīto – 2008. un 2009. gadā viņa vienu maču nospēlēja kā rezerviste.

Tjaņdziņas turnīrs notika otro reizi. Pērn šeit karjeras pirmo titulu izcīnīja Elisona Riske. ASV tenisiste spēlēja arī šoreiz, taču tālāk par 2. kārtu netika, zaudējot Timejai Babošai.

13. Belinda Benčiča Šveice 2900

Piezīmes: Bačinskī un Viljamsa šobrīd vairs nevar kvalificēties, bet ir rezervistu pozīcijās. Kvalificēties nevar arī Benčiča, jo neviena no trim minētajām tenisistēm nespēlēs Kremļa kausā. Bačinskī startēs Luksemburgā, taču šī turnīra punkti neies "WTA Finals" ieskaitē. Savukārt Svaresai Navarro un Pliškovai nākamajā nedēļā Maskavā būs nepieciešams ļoti labs rezultāts – spānietei jātiek vismaz līdz finālam, bet čehietei vajadzīgs tituls, tajā pašā laikā cerot uz konkurentu neveiksmēm.

Andželikei Kerberei Honkongā grūtas bija divas spēles – pirmā un pēdējā. Vācijas tenisiste turnīra ievadā atspēlēja seta un breika deficītu pret Frančesku Skjavoni, bet šodien finālā nespēja izturēt trīs setus pret Jeļenu Jankoviču (6:3, 6:7(4), 1:6), kurai zaudēja tikai otro reizi sešos mačos.

Kerbere 2. setā trīs reizes atspēlēja breiku, Jankoviča nespēja izservēt setu. Kerberei taibreika sākumā bija minibreika pārsvars, taču tas nenotika nosargāts. Jankoviča uzvarēja vairākas garās izspēles, tiekot pie panākuma gan setā, gan, kā vēlāk izrādījās, arī visā mačā. Kerbere, kura šoruden bija spēlējusi ļoti daudz tenisa, pēdējā setā vienkārši nespēja izturēt pret labākā kondīcijā esošo Jankoviču, uzvarot vien goda geimā.

Jankoviča šogad abus titulus ieguvusi pēdējo divu mēnešu laikā – bijusī pasaules pirmā rakete septembrī uzvarēja Guandžou. Viņai WTA finālos ir 15-20 bilance. Jankovičai svētdien izdevās uzvarēt tikai trešo no pēdējiem 12 fināliem. Jankoviča Top 10 spēlētāju finālā nebija uzveikusi kopš 2009. gada, kad Sinsinati pārspēja tobrīd 1. vietā bijušo Dinaru Safinu.

Tikmēr Kerberei šogad pirmais zaudējums finālos (4-1). Vācijas tenisiste uzvarējusi četru segumu turnīros – Čārlstonā uz zaļā māla, Štutgartē uz sarkanā, Birmingemā un zālāja un Stenfordā uz "hard". Zaudējums Honkongas finālā Endžijai liedza atkārtot Serēnas Viljamsas panākumu (šogad 5-0 finālos). Kerberes karjeras bilance WTA finālos tagad ir 7-10.

Uzvara Honkongā viņai ļautu trešo reizi (2012-13, 2015) kvalificēties "WTA Finals". Lai gan redzot situāciju "Road to Singapore" ieskaitē (skatīt augstāk tabulu) un zinot Maskavas turnīra sietu, Kerbere diezgan droši jau var kravāt somas ceļojumam uz Singapūru, kur viņai būs debija. Pirmie divi finālturnīri Kerberei bija Stambulā, tajos kopumā uzvarot gan tikai vienā no sešiem mačiem.

Honkongas turnīrs WTA kartē atgriezās pagājušajā gadā, kad par čempioni kļuva dāmu tenisa vēsturē ātrākās serves īpašniece Sabīne Liziki. Viņa sezonu savainojuma dēļ beidza priekšlaicīgi, gada pēdējo turnīru nospēlēt "US Open".

Yaroslava Shvedova – Jarmila Gajdosova 6:4 6:4
Yafan Wang – Christina McHale 6:3 4:1 izst. (elkonis)
Heather Watson – Kai-Lin Zhang 3:6 6:1 6:2

Piezīme: ar pirmo numuru bija izlikta Garbinje Mugurusa, kura dalību no turnīra potītes savainojuma dēļ atsauca pēc izlozes.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga