24.10.2016. 18:00

Svetlana Kuzņecova Singapūrai kvalificējās tikai aizvakar, kad uzvarēja Maskavā. Tālais pārlidojums un visas no tā izrietošās sekas viņai radīja daudz problēmu pirms pirmās spēles, kas viņai bija vien divas dienas kopš grūtā turnīrā Krievijas galvaspilsētā.

Kuzņecova šodienas maču sāka ļoti neveiksmīgi un pēc nospēlētām 15 minūtēm bija iedzinējos ar 1:4. Sveta spēlēja bez ritma, pieļāva daudz kļūdu, sevišķi ar "backhand", un Agņeška Radvaņska pārsvaru noorganizēja, savā stilā ar pretinieci rotaļājoties.

Pati Radvaņska arī palīdzēja Kuzņecovai atspēlēties, kad septītajā geimā izcēlās ar vairākām sev neraksturīgām kļūdām. Kuzņecova arī bija sākusi spēlēt labāk, noregulējot "backhand" sitienu, kas viņai palīdzēja uzvarēt šajā setā. Kuzņecova abus breikus ieguva ar "backhand" apvedošajiem sitieniem, kad Radvaņskai neattaisnojās izgājieni pie tīkla.

Kad Kuzņecova pie rezultāta 6:5 servēja par uzvaru setā, viņa ar trim kļūdām deva pretiniecei breikbumbu, taču pati to arī atspēlēja, trāpot spēcīgu pirmo servi. Ar "forehand" kļūdām pēc tam izniekotas divas setbumbas, bet trešo izdevās realizēt, kad Radvaņska bumbiņu iesita tīklā pēc Kuzņecovas otrās serves.

2. setā ļoti acīmredzami bija jūtams Kuzņecovas lielais nogurums. Viņa kļūdījās ļoti daudz un vienīgo geimu ieguva uzņemšanā. 3. seta sākums liecināja, ka arī pēdējā setā Radvaņska būs pārāka izturības pārbaudē, taču šoreiz Kuzņecova setu neatlaida un cīnījās ar pēdējiem spēkiem. Radvaņska trīs reizes nenosargāja breika pārsvaru. Trešā reize bija pie rezultāta 5:4, kad viņa servēja par uzvaru mačā.

Radvaņskai šajā geimā arī bija mačbumba, kuras izspēlē viņai nepiespiestā kļūda, iesitot tīklā ar "backhand". Pēc tam vēl viens sitiens tīklā, un Kuzņecova ieguva breikbumbu. Radvaņskai talkā nāca eiss. Kuzņecova pēc tam uzbruka polietes otrajai servei un tika pie vēl vienas breika iespējas. Gara izspēle beidzās ar kārtējo Radvaņskas sitienu tīklā. Kuzņecova pēc tam noturēja servi, izvirzoties vadībā ar 6:5. Radvaņska savu servi nosargāt nespēja, lai gan viņai 12. geimā bija geimpunkts.

Kuzņecova kopš tā brīža divreiz pēc kārtas neatvairāmi trāpīja labajā stūrī, iegūstot savu pirmo mačbumbu. Kuzņecova apturēja izspēli, pieprasot "challenge". Radvaņskas trāpītā bumbiņa skāra līniju. Kuzņecovai tūlīt otrā mačbumba, taču viņa iesita tīklā, cenšoties trāpīt diagonālo apvedošo sitienu. Radvaņskai pēc tam divas "forehand" kļūdas – liels auts un sitiens tīklā –, un mačs bija galā ar kārtējo Kuzņecovas uzvaru šajā sāncensībā.

Radvaņska Kuzņecovai zaudējusi 13 no 17 mačiem, ieskaitot 9 no pēdējām 10 cīņām, turklāt pēdējos divos mačos Aga zaudējusi ar vienu mačbumbu. Tikpat sāpīgs zaudējums kā šodien viņai bija arī 29. septembrī Uhaņā, kur viņa Svetai piekāpās ar rezultātu 6:1, 6:7(9), 4:6. Toreiz mačbumba bija uzņemšanā, un Kuzņecova pati to atspēlēja.

Šodien pārtrūka Radvaņskas astoņu uzvaru sērija, kas sākās Pekinā. Radvaņska pērn Singapūrā grupā uzvarēja tikai vienā spēlē, tomēr "caur adatas" aci tika pusfinālā un vēlāk kļuva par čempioni. Kuzņecova finālturnīrā piedalās pirmoreiz kopš 2009. gada. Iepriekšējās piecās reizēs viņa ne reizi netika ārā no grupas, turklāt uzvarēja tikai trīs mačos (3-12).