24.09.2016. 11:30
Agņeška Radvaņska savu poļu draudzeni Karolīnu Vozņacki nespēj uzvarēt jau trīs gadus, viņai sestdien Tokijas pusfinālā divu iepriekšējo gadu čempionu mačā zaudējot ar rezultātu 6:4, 5:7, 4:6. Radvaņska 2. setā nespēja izservēt maču un breika pārsvaru nenosargāja arī pēdējā setā. Par otro finālisti kļuva Naomi Osaka, ar 1:6, 6:3, 6:2 sakaujot Eļinu Svitoļinu un nopelnot sev pirmo WTA finālu.

Agņeška Radvaņska septītajā geimā atspēlēja tikai vienu no divām breikbumbām un geimu pabeidza ar "backhand" kļūdu, bumbiņu iesitot tīklā. Ieguvusi 4:3 pārsvaru, Karolīna Vozņacki setā vairs neuzvarēja nevienā geimā un īpaši neveiksmīgi nospēlēja pēdējo geimu. Ar pirmo servi atspēlējusi divas setbumbas, viņa ieguva geimpunktu, bet pēc tam sekoja trīs kļūdas pēc kārtas – "backhand" auts, "smešs" tīklā un dubultkļūda.

2. setā breika pārsvaru nenosargāja Radvaņska, turklāt Agai tāds handikaps bija divreiz, bet viņa no 5:3 zaudēja piecus geimus pēc kārtas, ne vien nespējot izservēt maču un zaudējot šo setu, bet arī 3. seta ievadā nokļūstot iedzinējos ar breiku – 0:1. Vozņacki šajā veiksmīgajā geimu sērijā produktīvi darbojās ar uzbrukuma tenisu, izmantojot Radvaņskas atslābumu.

Tokijas titulu 2011. un 2015. gadā ieguvusī Radvaņska tūlīt atbildēja ar savu sēriju – trīs geimi pēc kārtas un vajadzēja būt četriem, bet viņa piekto geimu pamanījās zaudēt no 40:15 pārsvara. Esot ļoti tuvu tam, lai būtu vadībā ar 4:1, Radvaņska atkal pazaudēja spēli un zaudēja nākamos četrus geimus, nokļūstot iedzinējos ar 3:5. Radvaņskai daudz sev neraksturīgi kļūdu un par sevi manīt lika pēdas savainojums, bet Vozņacki tikpat neraksturīgi spēja jaudīgi nospēlēt uzbrukumā. Radvaņska devītajā geimā atspēlēja mačbumbu un tika līdz 4:5, bet Karolīna pēc tam izservēja maču.

Vozņacki Top 5 spēlētāju nebija uzvarējusi kopš pagājušā gada aprīļa, kad viņa Štutgartē apspēlēja Simonu Halepu. Tiesa, mēnesi vēlāk viņai Madridē izdevās pieveikt Radvaņsku, kura gan tolaik bija tikai 9. vietā. Karolīna savu poļu draudzeni uzvarējusi jau četros mačos pēc kārtas, savstarpējo maču bilanci uzlabojot līdz 9-4. Agai pēdējais panākums šajā sāncensībā bija 2013. gada februārī Dohā, kad viņai svinēja tobrīd trešo uzvaru pēc kārtas.

2010. gada Tokijas čempione Vozņacki sestdien Japānas galvaspilsētā sasniedza sezonas pirmo finālu. Viņai rīt būs pirmais fināls kopš pagājušā gada aprīļa, kad viņa Štutgartē zaudēja Andželikei Kerberei. Kopš sava pirmā titula izcīnīšanas 2008. gadā Stokholmā Vozņacki katru sezonu spējusi iegūt vismaz vienu WTA līmeņa trofeju.

Otrajā pusfinālā viss bija atkarīgs no Naomi Osakas, kurai mačā pret Eļinu Svitoļinu dominēt ļāva daudz spēcīgāks uzbrukums. Ukrainas tenisiste vakar ar savu atsišanās tenisu un izmisīgu aizsardzību sagaidīja ļoti daudz kļūdu no Garbinjes Mugurusas, bet šodien Svitoļinas ierastā taktika panākumus deva tikai 1. setā. Osaka būtībā pati sevi sagrāva ar 6:1, jo Svitoļina 19 no 29 punktiem ieguva ar pretinieces nepiespiestajām kļūdām. Osaka cīņas turpinājumā nospēlēja pacietīgāk un labāk kontrolēja savu agresīvo uzbrukumu, nākamajos divos setos Svitoļinu sagraujot ar 12:5.

18 gadus vecā Osaka ir pirmā Japānas fināliste Tokijā kopš 1995. gada (tātad laikā, kad viņa vēl nebija dzimusi), kad šeit par čempioni kļuva Kimiko Date-Kruma. Osaka svētdien mēģinās kļūt par tikai otro tīni, kura šogad uzvarējusi WTA turnīrā. Pagājušajā nedēļā "International" sērijas turnīrā Kvebekā pirmo titulu ieguva 19 gadus vecā Francijas tenisiste Oseana Dodāna. Osaka ar savu nākamo pretinieci Vozņacki nav tikusies, bet finālā viņu sagaida identisks pārbaudījums tam, kāds bija šodien pusfinālā, proti, atkal mačs pret aizsardzības tenisa speciālisti, kura dzīvo no pretinieču kļūdām.