12.05.2013. 22:42

Šovakar pasaules hokeja čempionāta Helsinku apakšgrupas spēlē Krievijas izlase ar 3:1 pārspēja Slovākijas valstsvienību. Uzvarētāju labā vienus vārtus un rezultatīvu piespēli nopelnīja Aleksandrs Radulovs, bet 23 slovāku hokejistu metienus atvairīja Iļja Brizgalovs.

Spēles rezultāts tika atklāts tikai otrā perioda sākumā, kad Ivana Švarnija noraidījumu vārtu guvumā pārvērta Aleksandrs Radulovs. Jau pēc sešām minūtēm Radulovs asistēja Krievijas izlases otrajā vārtu guvumā, Iļjam Kovaļčukam komandas pārsvaru dubultojot.

Trešo periodu iesākt ar divu vārtu pārsvaru Krievijai tomēr neizdevās, jo 16 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām vārtus guva slovāks Branko Radivojevičs, pie tam izdarot to skaitliskajā mazākumā. Krievi gan samērā ātri divu vārtu vadību atguva – trešā perioda piektajā minūtē ripu Jaroslava Janusa sargātajos vārtos raidīja Deniss Deņisovs, uzstādot gala rezultātu – 3:1. Aleksandrs Radulovs uzvarētāju rindās izcēlās ar 1+1, bet Iļja Brizgalovs tika galā ar 23 Slovākijas izlases hokejistu metieniem.

Krievija izcīnīja ceturto uzvaru sešās spēlēs, nostabilizējoties trešajā vietā Helsinku apakšgrupā. Pēdējo grupas spēli krievi aizvadīs ar austriešiem. Slovākijai tikmēr paliek septiņi punkti sešās spēlēs, bet pēdējā spēle H grupā slovākiem paredzēta ar līderi – ASV valstsvienību. Izcīnīt vietu ceturtdaļfinālā slovāki varēs tikai pašu spēkiem, jo abiem galvenajiem konkurentiem Vācijai un Francijai vēl ir atlikusi savstarpējā spēlem, pie tam Francijai vēl ir rezervē mačs ar Latviju.

Krievija – Slovākija 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Vārti: 25:36 Radulovs (Medvedevs, vair.) 1:0, 31:44 Kovaļčuks (Radulovs, Tereščenko) 2:0, 39:44 Radivojevičs, maz. 2:1, 44:48 Deņisovs 3:1.Soda minūtes: 8:10Metieni: 23:24Vārtsargi: Iļja Brizgalovs – Jaroslavs Januss