20.11.2017. 13:45

Francijas regbija čempionāta 10. kārta tika aizvadīta visnotaļ interesantās cīņās, jo esošie un potenciālie turnīra līderi piedzīvoja zaudējumus, kas, protams, saasināja cīņu par vietu izslēgšanas mačos.

Kārtas pirmajā cīņā tikās Liona, kas tobrīd bija turnīra līderi, un Klermona – esošie Francijas čempioni, kuriem gan šajā sezonā tik labi vis neklājas.

Mačs tika aizvadīts visnotaļ nervozi un sparigi, par ko liecina arī parādītās četras dzeltenās un viena sarkanā kartīte, tomēr kā uzvarētāji no šīs cīņas izgāja mājnieki, Klermonas regbisti (39:18). Divi piezemējumi šajā spēlē fidžietim Alivereti Rakam, bet 20 punktus, no kuriem piecus – ar piezemējumu, guva Morgans Para.

Jāpiebilst, ka Klermonai šī uzvara atļāva izlīdzināt uzvaru un zaudējumu bilanci, jo nu 10 spēlēs ir piecas uzvaras un tikpat zaudējumu, kas viņiem dod devīto vietu un vēl aizvien visnotaļ labas izredzes iekļūt izslēgšanas maču zonā, bet Lionai šis ir otrais zaudējums pēc kārtas.

Lioniešu vājuma brīdi lieliski izmantoja zvaigžņotā Monpeljē komanda, kas ar 32:22 pārspēja Tulūzu. Spēles sākumā gan mājnieki saņēma mazu brīdinājuma zvanu, divu realizēto soda sitienu izskatā, kas liecināja, ka pastaiga gan nekāda nav gaidāma, taču Jans Serfonteins, Gabriels Ngadebe, Džese Mūgs un Džo Tomanī guva savus piezemējumus un Monpeljē uzvarēja gan katrā no puslaikiem, gan, kas loģiski, visā spēlē.

Interesanti, ka Monpeljē pašlaik ir viena no trim komandām, kuras ir izcīnījušas trīs uzvaras pēc kārtas. Bez turnīra līderiem tāda ir vēl Kastra, kas desmitajā kārtā ar 31:15 pārspēja iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta uzvarētājus, Larošelu, kā arī Parīzes "Racing 92", kuri aizraujošā izbraukuma cīņā pārspēja Tulonu.

Šo maču čempionāta organizētāji bija nosaukuši par kārtas centrālo cīniņu, tāpēc arī ielika turnīra kalendārā kā 10. kārtas pēdējo spēli un, jāsaka, viņiem bija absolūta taisnība, jo abas komandas sarīkoja īstu regbija dueli.

Lai arī abas komandas pašlaik necīnās par pirmajām vietām čempionādā, drīzāk cīnās, lai sezonas beigās iekļūtu izslēgšanas maču zonā, to cīņas ir principiālas, turklāt Tulonas vienība savās mājās vienmēr ir rādījusi ļoti labu sniegumu, pirms tam uzvarot 11 mačos pēc kārtas.

Tiesa, Parīzes komanda izlikās to nezinām, jo Braiss Dulēns un Patriks Lambī līdz 23. spēles minūtei bija panākuši 10:0 "Racing 92" labā. Tas nozīmēja, ka mājniekiem, ja vien viņi vēlas saglabāt savu mājas spēļu uzvaru sēriju, vajag saņemties un viņi to arī izdarīja, kas pārtraukumā viņiem ļāva doties pie rezultāta 14:10. Piezemējumi Malakai Fekiotas un Džepī Pītersena kontā.

Otrais puslaiks sākās pēc līdzīga scenārija, proti, lai arī parīzieši, pateicoties Lambī sitieniem, guva punktus, mājnieki tikai audzēja pārsvaru, jo savu kārtējo piezemējumu šogad guva Kriss Eštons. Tomēr, viss vienā brīdī mainījās, kad, izmantojot mājnieku vājuma brīdi, "Racing 92" guva trīs piezemējumus un 24 punktus uz ko Tulona atbildēja vien ar vienu precīzu soda sitienu un tas ļāva viesiem tikt pie trešā panākuma pēc kārtas.

Jāatzīst, ka šajā spēlē sevi ļoti labi parādīja DĀR spēlētājs Patriks Lambī, kurš ilgu laiku pirms tam nespēlēja, mokoties ar dažādiem savainoumiem, bet Parīzes komandai pievienojās vien šajā sezonā.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301